موزیک‌پلیر Winamp به‌صورت فیزیکی و غیررسمی به حیات برگشت

شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
موزیک پلیر لینمپ که با نرم افزار وینمپ ساخته شده است
موزیک‌پلیر محبوب وینمپ اکنون با ایده‌ای خلاقانه و در قالب محصولی واقعی دردسترس قرار گرفته است.
تبلیغات

خبر متن‌بازشدن وینمپ (Winamp) کاربران قدیمی را حسابی دلتنگ این موزیک‌پلیر دوست‌داشتنی کرد. اگرچه دیگر کمتر کسی ازطریق فایل‌های ذخیره‌شده روی کامپیوتر به موسیقی گوش می‌دهد و همه از استریم آنلاین استفاده می‌کنند، وینمپ در اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ میان نرم‌افزارهای موزیک‌پلیر بی‌رقیب بود. اکنون فرد خلاقی با استفاده از رزبری‌پای ۴، راهی برای ارائه‌ی این برنامه در سال ۲۰۲۴ پیدا کرده است و محصول نهایی واقعاً جذاب به‌نظر می‌رسد.

پروزه‌ی وینمپ در دنیای واقعی را Rodmg از سایت Hackaday.io انجام داده است. این محصول که لینمپ (Linamp) نام دارد، با انبوهی از ویژگی‌های امروزی ارائه می‌شود تا درمقایسه‌با نسخه‌ی قدیمی‌اش برتری‌های داشته باشد. لینمپ نرم‌افزار کامپیوتری نیست و درواقع، پخش‌کننده‌ی رسانه‌ی مستقل محسوب می‌شود که می‌توانید آن را در خانه‌ی خود داشته باشید. این دستگاه از صفحه‌نمایش لمسی بهره می‌برد که رابط کاربری اصلی وینمپ را نشان می‌دهد و می‌توان دقیقاً مثل موزیک‌‌پلیر اصلی با آن تعامل برقرار کنید.

لینمپ می‌خواهد از همه‌ی فرمت‌های قابل‌پخش پشتیبانی کند. برای استفاده از این دستگاه می‌توانید فایل‌های MP3 و MP4 و FLAC را وارد کنید. این محصول از سی‌دی نیز پشتیبانی می‌کند. البته Rodmg می‌خواهد قابلیت پخش ازطریق اتصال بلوتوث و پخش ازطریق اسپاتیفای را هم به لینمپ اضافه کند.

Rodmg جزئیات دقیقی از نحوه‌ی ساخت موزیک پلیر لینمپ ارائه نداده است؛ اما فهرستی از همه‌ی تجهیزات و توضیحات کلی برای ساخت این دستگاه دردسترس قرار دارد. همچنین، بخش کامنت‌های پروژه برای پرسش و پاسخ کاربران باز است و کاربران می‌توانند سؤالات خود را با Rodmg مطرح کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات