صرافی ارز دیجیتال صرافکس بازار پیش عرضه کریپتو در ایران را راه اندازی کرد

یک‌شنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
صرافکس
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
صرافی ارز دیجیتال صرافکس اولین بازار پیش‌عرضه ارز دیجیتال در ایران را راه‌اندازی کرده است.
تبلیغات

صرافی ارز دیجیتال صرافکس اولین بازار پیش‌عرضه ارز دیجیتال در ایران را راه‌اندازی کرده است. بازار پیش عرضه (Pre-market)  یک نواوری جدید در خدمات صرافی های ارز دیجیتال است. صرافی های بزرگ دنیا مثل کوکوین و بیت گِت برای اولین بار از این امکان رونمایی کردند و حالا صرافی ارز دیجیتال صرافکس به فاصله یک هفته از صرافی های روز دنیا، برای اولین بار در ایران این خدمت را به کاربران خود ارائه می کند.

بازار پیش عرضه (Pre-market) چیست؟

بازار پیش عرضه یا پری مارکت یک بخش از صرافی های ارز دیجیتال است که کاربران می توانند کوین ها و توکن های محبوب خود را قبل از لیست شدن در صرافی ها خرید و فروش کنند.

برای مثال الان که در ایران تب بازی همستر کامبت داغ شده است، شما می توانید به خرید و فروش توکن آن در بازار پیش عرضه صرافکس اقدام کنید.

بازار پیش عرضه چطور کار می کند؟

نحوه کار بازار پیش عرضه خیلی ساده است. فرض کنید شما فروشنده توکن همستر هستید؛ برای فروش همستر فقط کافی است وارد بخش بازار پیش عرضه در صرافکس شوید و تعداد توکن هایی را که می خواهید بفروشید و قیمت مورد نظر خودتان را وارد کنید و سفارش فروش را ثبت کنید. حالا کاربرانی که قصد خرید همستر را دارند پیشنهاد فروش شما را در جدول سفارشات می بینند و اگر با قیمت شما موافق بودند با زدن یک دکمه معامله خرید از شما را انجام می دهند.

شاید برای شما سوال باشد که وقتی هنوز امکان انتقال توکن همستر کامبت یا هر رمزارز دیگری قبل از لیست شدن نیست، چطور معامله بین دو کاربر انجام می شود؟

اگر برای شما این سوال پیش آمده باید بگوییم پاسخ آن ساده است. معاملات خریداران و فروشندگان با قیمت های دلخواه خودشان در صرافکس انجام می شود ولی تا روزی که فرایند انتقال توکن ها در آن رمزارز ممکن نشده است دارایی ها در پلتفرم صرافی دست نخورده باقی می مانند. وقتی که انتقال توکن امکان پذیر شد، در یک بازه زمانی مشخص، فروشندگان می بایست طبق تعهد داده شده توکن فروخته شده (مثلا همستر) را به حساب کاربری خود در صرافکس واریز کند تا به خریدار انتقال یابد. اگر فروشنده در بازه زمانی (معمولاً یک هفته ای) توکن فروخته شده خود را به صرافکس واریز نکرد، اصل پول خریدار به وی عودت داده می شود و علاوه بر آن هم معادل 50 درصد مبلغ کل معامله به عنوان غرامت از فروشنده کسر و به حساب کاربری خریدار پرداخت می شود. پس فروشنده می بایست برای ثبت سفارش فروش حداقل 50 درصد از ارزش کل معامله را به صرافکس واریز کند تا بتواند سفارش فروش خود را ثبت نماید.

ویژگی‌های جذاب بازارهای پیش‌عرضه صرافکس:

پیش‌دستی بر بازار: امکان معامله ارزهای دیجیتال قبل از کشف قیمت و لیست شدن در صرافی ها.

همگام با صرافی های بزرگ دنیا: دسترسی به فرصت‌های معاملاتیِ مشابه صرافی‌های مطرح بین‌المللی امکانی هست که برای کاربران ارزهای دیجیتال در ایران می تواند جالب باشد.

اولین بازار پیش عرضه در ایران: پیش بینی می شود بازارهای پیش عرضه امکان بسیار پرطرفداری برای کاربران کریپتو و صرافی ها تبدیل شود و نوید این را می دهد که در اینده و به زودی صرافی های دیگری نیز بازار پیش عرضه خود را راه اندازی کنند اما تا لحظه انتشار این متن صرافکس اولین و تنها صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که امکان استفاده از یازارهای پیش عرضه را به شما ارائه می کند.

صرافکس با ارائه این خدمات نوآورانه، به دنبال توسعه و بهبود تجربه کاربری خود و ارائه بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری به کاربران خود است. برای دسترسی به بازار پیش عرضه صرافکس می توانید از لینک زیر وارد آن شوید و سفارش خرید و فروش توکن های مورد علاقه خود را قبل از لیست شدن در صرافی ها ثبت و با کاربران دیگر معامله کنید:

https://sarrafex.com/pre-market

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات