از ایده تا واقعیت نات کوین در کیف پول من!

سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
مطالعه 8 دقیقه
کیف پول
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
اگر اهل فضای مجازی و گردش در شبکه‌های اجتماعی باشید، مطمئناً می‌دانید که صحبت درباره قیمت و آینده نات کوین (Notcoin) به نقل محافل تبدیل شده است.
تبلیغات

اگر اهل فضای مجازی و گردش در شبکه‌های اجتماعی باشید، مطمئناً می‌دانید که صحبت درباره قیمت و آینده نات کوین (Notcoin) به نقل محافل تبدیل شده و کوچک و بزرگ همگی درباره آن صحبت می‌کنند؛ اگر اعترافی درباره نات کوین داشته باشیم، این اعتراف قطعاً چیزی جز این که میم کوین تلگرام توانسته است به خوبی ذهن میلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان را به خود مشغول سازد، نخواهد بود. حالا پس از لیست شدن نات کوین در بسیاری از صرافی‌های معتبر، از همان بازی ساده ضربه زدن به روی سکه در ربات تلگرامی به عنوان یک راه موثر در کسب درآمد دلاری یاد می‌شود. با ما در این مطلب همراه باشید تا با تاریخچه، وضعیت حال و چشم‌انداز آتی نات کوین بیشتر آشنا شوید.

نات کوین چیست؟

تیم توسعه‌دهنده تلگرام سال‌ها پیش و در حوالی سال 2018 به سراغ راه‌اندازی شبکه بلاکچین لایه 1 به نام telegram open network رفت؛ همان پروژه‌ای که این روزها از آن با نام اختصاری TON یاد می‌شود. هرچند که با وقوع حواشی متعدد در نهایت این پروژه به بنیاد TON سپرده شد؛ اما چه کسی است که نداند پاول دورف پشت این شبکه قرار دارد؟! حالا و پس از تجربه موفق TON، تیم نزدیک به این بنیاد به سراغ راه‌اندازی پروژه جدیدی به نام نات کوین رفته‌اند؛ پروژه‌ای که در نوع خود جنجال‌های زیادی را به پا کرد و در حال حاضر به الگوی پروژه‌های مشابهی همچون TapSwap، Timecoin، Hamster Kombat و موارد مشابه دیگر تبدیل شده است.

مرحله استخراج نات کوین را در واقع می‌توان در میان بازی‌های کریپتویی کسب درآمدی (Play-To-Earn) به شمار آورد که کاربران با انجام این بازی به کسب درآمد نسبتاً خوبی دست پیدا کردند. تقریباً در اواسط نوامبر سال 2023 بود که نسخه اولیه و بتای نات کوین بر روی تلگرام راه‌اندازی شد که در واقع نوعی ربات تلگرامی بود و این امکان را برای کاربران فراهم می‌کرد تا با کلیک یا لمس آیکن سکه موجود در وسط این ربات، رمزارز NOT را استخراج و ماین نمایند. در روزهای اولیه فعالیت این ربات، اعتقاد عموم بر این بود که ربات نات کوین صرفاً تقلیدی از استخراج ارز دیجیتال بوده و صرفاً یک پول درون بازی به شمار می‌رود که در دنیای واقعی ارزشی نخواهد داشت!

کیف پول

عمده انتقاد فعالان دنیای کریپتو نسبت به بازی تلگرامی نات کوین بر این نکته متمرکز شده بود که نات کوین بر روی یک شبکه بلاکچین راه‌اندازی نشده و این کسب توکن‌ها به دلیل عدم ثبت در یک شبکه بلاکچینی تغییر ناپذیر، فاقد ارزش خواهد بود! با این وجود و به لطف حمایت تلگرام از نات کوین، این پروژه رمزارزی توانست به خوبی از پس این موانع بر آمده و در روزهای پایانی به تعداد کاربر 35 میلیونی دست پیدا کند که در نوع خود رقم درخور توجهی است. در 31 مارس و 1 روز مانده به پایان زمان استخراج نات کوین، تیم پروژه از کاربران خود خواستند تا در نظر سنجی مربوط به نرخ تبدیل سکه‌های درون بازی NOT تصمیم‌گیری نمایند که نظر عموم کاربران تبدیل هر 1 میلیون سکه درون بازی به هزار توکن NOT بود. عمل کردن به این نظر کاربران پس از عرضه اولیه نیز نشان از میزان اهمیت کابران و اعضای جامعه در مدیریت این رمزارز دارد.

اعضای تیم توسعه دهنده نات کوین چه کسانی هستند؟

پروژه نات کوین توسط مجموعه اوپن بیلدرز (Open Builders) راه‌اندازی شده که شاید نام آن برای بسیاری از فعالان دنیای کریپتو آشنا باشد و تاکنون چیزهایی درباره سوابق این بنیاد شنیده باشند. به طور کلی، تیم توسعه‌دهنده نات کوین از 10 عضو شکل گرفته که ساشا پلاتوینوف (Sasha Plotvinov) مدیریت آن را عهده‌دار شده است. یکی از سوابق فعالیتی این مجموعه راه‌اندازی پروژه تون استارتر (Tonstarter) بود و به غیر از اطلاعات محدود، مطالب چندان زیادی در ارتباط با تیم توسعه‌دهنده منتشر نشده است.

البته پشتیبانی تمام قد TON و تلگرام از بازی نات کوین و اعطای تیک وریفای به این ربات تلگرامی اعتماد بسیاری از کاربران را به ادامه ماجرا جلب نمود و به نوعی به آن‌ها فهماند که این لمس کردن و کلیک‌های پی‌درپی بدون نتیجه نخواهد بود! جالب است بدانید که نات کوین سرمایه‌گذار اختصاصی نداشته و ماین آن کاملاً از سوی کاربران صورت گرفته است. با عرضه شدن نات کوین بر روی بلاکچین TON و لیست شدن آن در بسیاری از صرافی‌ها که در روز 27 اردیبهشت رخ داد، بسیاری از کاربران تلگرامی دیگر نسبت به فرصت از دست رفته خود افسوس خورده و حال به دنبال خرید نات کوین و کسب سود از طریق نوسانات قیمتی آتی آن هستند.

آیا ارتباطی بین نات کوین و مالک تلگرام وجود دارد؟!

بسیاری از افرادی که صفاتی همچون بزرگترین بازی Web3 را به نات کوین داده‌اند، محبوبیت این بازی P2E را بی‌ارتباط با تلگرام و پروژه TON نمی‌دانند؛ در واقع از همان روزهای ابتدایی راه‌اندازی نات کوین، صفحات اجتماعی متعلق به بنیاد TON و اشخاص وابسته به این بنیاد، به حمایت از این ربات تلگرامی پرداختند. جالب است بدانید که خود مجموعه Open Builders که نات کوین ساخته و پرداخته ذهنی فعالان این مجموعه است، خود تحت بنیاد تون فعالیت می‌کند و به نوعی بازوی تأمین مالی و توسعه پروژه‌های جدید اکوسیستم TON به شمار می‌رود.

در طرف دیگر ماجرا نیز ارتباط مستقیم نات کوین با پیامرسان تلگرام قرار دارد. جالب است بدانید که پاول دورف، مالک و بنیانگذار تلگرام، با استفاده از کانال تلگرامی خود در این بازی اسکواد تشکیل داده بود و حتی در بخشی از زمان استخراج نات کوین، گزینه‌ای تحت عنوان «Send Notcoins to Durov’s balance» به این معنی که نات کوین‌ها را به حساب دورف ارسال کن، به این بازی اضافه شد و کاربران می‌توانستند با استفاده از این گزینه درصدی از موجودی نات کوین‌های خود را به حساب مالک تلگرام واریز نمایند.

به طور خلاصه، نمی‌توان منکر این واقعیت شد که نات کوین وابستگی صد درصدی به تلگرام دارد و با هوشمندی که تاکنون به خرج داده توانسته مانع دامپ قیمتی پس از عرضه اولیه گردد.

آینده نات کوین به چه شکل خواهد بود؟

با وجود آن که هنوز 1 ماه از لیست شدن نات کوین در صرافی‌های رمزارزی نگذشته، این میم کوین در همین چند هفته اخیر توانسته رتبه 57 لیست برترین ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص دهد و به یک بازا ر 2.07 میلیارد دلاری دست پیدا کند. به هنگام نگارش این مطلب، قیمت نات کوین در 24 ساعت گذشته رشد 62 درصدی داشته و رکورد جدید قیمت 0.02088 دلاری را به ثبت رسانده است. البته این رشد قیمتی صرفاً به 24 ساعت گذشته منحصر نشده و اگر نگاهی واقع‌بینانه به روند قیمتی نات کوین در هفته اخیر نیز داشته باشیم متوجه رشد خیره کننده 292 درصدی ارزش آن خواهیم شد.

به گزارش مجموعه کیف پول من، شاخص‌های مشارکت اجتماعی این رمزارز نیز رشد خوبی را به ثبت رسانده‌اند؛ به طوری که شاخص دامیننس اجتماعی نات کوین از 40 درصد به 56 درصد و شاخص حجم اجتماعی آن نیز از 164 به 289 در 1 روز افزایش پیدا کرده است. تمامی این آمارها نشانگر افزایش مشارکت جامعه کاربری و محبوبیت تقاضا برای خرید نات کوین است. توجه داشته باشید که نات کوین در دسته میم کوین‌ها جای گرفته و سرمایه اصلی آن را وفادار جامعه کاربری شکل می‌دهد؛ همان طور که این کامیونیتی قدرتمند دوج بود که آن را به پادشاهی میم کوین‌ها در بازار رمزارزی رساند.

این اقبال عمومی و همچنین ابداعات تیم توسعه‌دهنده در استیکینگ نات کوین سبب شده تا به نظر بسیاری از افراد، نات کوین آینده قیمتی خوبی داشته باشد. هرچند که سرمایه‌گذاری بر روی یک رمزارز بدون انجام تحلیل تکنیکال از وضعیت آن و صرفاً تحت تأثیر هیجانات بازار امکان‌پذیر نیست.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت نات کوین

براساس تحلیل‌های انجام گرفته، اعتقاد بر این است که شاخص‌های تکنیکال خبر از تداوم روند صعودی قیمت نات کوین خبر داده است و در حالتی که نات کوین بتواند مومنتوم را حفظ نماید با افزایش فشار خرید ممکن است به قیمت 0.10 دلار نیز دست پیدا کند. در اندیکاتور MACD نیز شاهد برجسته شدن یک تقاطع صعودی هستیم که خط مکدی بالاتر از این خط سیگنال قرار دارد و به نظر می‌رسد که این اندیکاتور نیز روند رو به رشد را تائید کرده است.

کیف پول

از سوی دیگر، شاخص CMF در سطح 0.12 قرار داشته که به معنای جریان مثبت سرمایه به نات کوین است و در حال حاضر قدرت در بازار نات کوین در دستان خریداران این رمزارز قرار دارد. البته در این میان نباید از اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) غافل گردید، این شاخص بر روی عدد 73 قرار داشته که به معنی این است خرید نات کوین در منطقه اشباع قرار گرفته است. اندیکاتور متحرک ساده (SMA) نیز با نظر شاخص RSI موافق بوده و به نظر می‌رسد که اصلاح قیمتی قریب‌الوقوع باشد.

به طور کلی انتظار می‌رود در صورت تغییر احساسات حاکم بر بازار، نات کوین در قیمت 0.016 دلار تثبیت و در صورت کاهشی شدن روند قیمت آن به کانال 0.010 دلاری سقوط نماید.

کسب درآمد از نات کوین

از تاریخ 13 فروردین 1403 استخراج نات کوین متوقف شده و این پروژه رمزارزی فاز جدیدی از رودمپ خود را شروع کرده است. البته اگر جزو آن دسته از افراد خوش شانسی هستید که در ایام استخراج بیت کوین موفق به ماین این رمزارز شده و باز هم به دنبال کسب نات کوین رایگان هستید، استیکینگ و سپرده‌گذاری نات کوین در درون ربات می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. منظور از استیکینگ نات کوین، قفل شدن این رمزارز برای بازه زمانی 1 ماهه و دریافت سود از این طریق است؛ یعنی پس از گذشت 1 ماه علاوه بر نات کوین‌های اولیه خویش، نات کوین‌های بیشتری را به عنوان سود دریافت می‌کنید.

گزینه دیگر موجود برای کسب درآمد از نات کوین، ترید آن است؛ هرچند که استخراج نات کوین تمام شده ولی خرید ارز دیجیتال در حالت فعلی که نات کوین در صرافی‌های مختلفی لیست شده گزینه معقولی به نظر می‌رسد. با خرید نات کوین در کف قیمتی و داشتن یک استراتژی معاملاتی صحیح به راحتی می‌توانید از روندهای صعودی این رمزارز برای کسب سود بهره ببرید.

خرید و فروش نات کوین در ایران

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، نات کوین را می‌توان رمزارز آینده‌داری معرفی نمود که سرمایه‌گذاری بر روی آن سودآور است. هرچند که مسئله تحریم‌ها همواره مشکل‌ساز بوده و این مشکلات به دنیای کریپتوکارنسی نیز تسری یافته است؛ اما خوشبختانه با ورود صرافی‌های ایرانی معتبر همچون کیف پول من که هم از امنیت بالایی برخوردار هستند و هم از تحریم‌های مالی علیه کاربران ایرانی تبعیت نمی‌کنند، این مشکل حل شده است و از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال در چنین صرافی‌هایی امکان کسب سودهای کلان بازار وجود دارد.

مجموعه کیف پول من با بیش از چندین سال سابقه فعالیتی در حوزه رمزارزها و پشتیبانی سریع از ارزهای دیجیتال جدید بازار بر سر زبان‌ها افتاده است. مسلماً تصور این که بدون تحریم و با استفاده از وجه رایج کشور نسبت به خرید و فروش ارز دیجیتال آن هم با ارزش دلاری اقدام کنید، تصور شیرینی است و خبر خوب این که حال با سر زدن به وب‌سایت کیف پول من متوجه خواهید شد این موضوع در حد تصور باقی نمانده و به واقعیت تبدیل شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات