دلفین از دو محصول جدید در جیتکس آفریقا رونمایی کرد

شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
 دلفین اسپادانا
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
شرکت دلفین اسپادانا به‌عنوان تنها شرکت فناور ایرانی در بخش اصلی نمایشگاه جیتکس آفریقا از دو محصول راداری خود رونمایی کرد.
تبلیغات

شرکت دلفین اسپادانا به‌عنوان تنها شرکت فناور ایرانی در بخش اصلی نمایشگاه جیتکس آفریقا از دو محصول راداری خود رونمایی کرد. این شرکت به‌عنوان یک ارائه دهنده خدمات مدیریت هوشمند ناوگان و خودرو متصل در کنار شرکت‌های بین‌المللی در بزرگ‌ترین رویداد تکنولوژی آفریقا حضور پیدا کرد. مایکروسافت، هواوی، AWS، سیسکو و گوگل از جمله شرکت‌های بزرگ فناوری جهان بودند که در این رویداد مشارکت داشتند. جیتکس آفریقا با هدف تقویت همکاری‌های فناورانه و تسریع تحول دیجیتال در مراکش برگزار شد و فرصت‌های بی‌نظیری را برای تبادل ایده‌ها و ایجاد شبکه‌های حرفه‌ای فراهم کرد.

دلفین با حضور در آفریقا تلاش داشت، جدیدترین نوآوری‌های خود را به بازار جهانی متصل کند. محصولات دلفین در راستای هوشمندسازی ناوگان خودرویی برای بیش از یک دهه است که توسط شرکت‌های پیشتاز ایرانی به‌منظور مدیریت ناوگان، مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر اساس مزیت‌های رقابتی که این محصولات در عرصه‌ی بین‌المللی دارند، طی سال‌های اخیر تلاش شده است در بازار جهانی معرفی شوند. این شرکت پس از سال‌ها تجربه در حوزه‌ی فناوری‌های ارتباطی دو سویه مانند سیستم‌های شبکه موبایل و...، در حال عبور به‌سمت سیستم‌های مخابراتی و رادارپایه است تا از رهگذار آن حوزه، فعالیت فناورانه‌ی خود را توسعه دهد. به این منظور دو محصول جدید با همکاری گروه‌های فنی و متخصص دانشگاهی تولید شده است و پس از رونمایی در مراکش به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

این دو محصول با توجه به محدودیت‌های نمونه‌های مشابه جهانی دارای مزیت رقابتی در عرصه‌ی بین‌الملل هستند. رادار موج میلی‌متری دلفین و رادار داخل کابین دو محصول جدید در سبد دلفین است که به ایمنی و هوشمندی هرچه بیشتر خودروها کمک می‌کند و امید می‌رود در آینده‌ی نزدیک با همکاری خودروسازان داخلی به‌صورت OEM نیز تولید شود تا به‌واسطه‌ی آن ایران را به‌عنوان یکی از پیشگامان هوشمندسازی خودرو در منطقه معرفی شود. البته این محصولات امکان نصب بر روی انواع خودروها بعد از تولید را نیز دارا است.

ویژگی‌های دو محصول جدید

رادار موج میلی‌متری تشخیص اشیاء اطراف خودرو فناوری پیشرفته‌ای است که از امواج رادیویی برای شناسایی و مکان‌یابی اجسام و اشخاص در فواصل دور و نزدیک استفاده می‌کند و اطلاعات آن قابل نمایش در نمایشگر جلوی خودرو است. این فناوری به‌عنوان دستیار کمک‌راننده و با ارائه‌ی اطلاعات حیاتی در مورد محیط اطراف خودرو، تجربه‌ی رانندگی را بهبود می‌دهد. این رادار برد بالایی در تشخیص اهداف دارد و خودروها و عابرپیاده را در فواصل دور تشخیص می‌دهد. قابلیت تشخیص خودروهای در حال حرکت با سرعت بالا و قدرت تفکیک‌پذیری بالا در تشخیص اهداف از دیگر ویژگی‌های آن است. لازم به ذکر است این رادار با تحت پوشش قرار دادن محیط اطراف تا 70 درجه، علاوه بر تشخیص اهداف روبه‌رو، اجسام مجاور را نیز تشخیص می‌دهد و از خسارات احتمالی جلوگیری می‌کند.

 دلفین اسپادانا

محصول دیگری که در جریان این نمایشگاه رونمایی شد، رادار داخل کابین (iCAR) است. این دستگاه یک سنسور راداری است که تمام کابین خودرو را پوشش می‌دهد. iCAR چندین کارکرد از جمله نظارت بر علائم حیاتی، تشخیص حضور، شناسایی مکان دقیق سرنشینان در داخل خودرو و اعلام هشدار نفوذ (گزارش ورود و حرکت مشکوک در خودرو) را فراهم می‌کند. این رادار می‌تواند برای تشخیص حضور کودکان (CPD)، نظارت بر نرخ تنفس راننده و بهبود ایمنی از طریق سیستم‌های نظارت بر راننده (DMS) مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به عملکرد قابل اطمینان در شرایط نوری متغیر و حفظ حریم خصوصی سرنشینان اشاره کرد. iCAR همچنین به‌راحتی با سیستم‌های مانیتورینگ راننده ادغام می‌شود تا تجربه‌ی رانندگی ایمن‌تری را فراهم کند و به‌ویژه در موضوع کنترل سلامت راننده و سرنشینان و موضوعات مربوط به امداد و نجات نقش بسیار مهمی دارد.

 دلفین اسپادانا

با معرفی این دو دستگاه جدید، دلفین سبد کامل‌تری از محصولات را به‌منظور هوشمندسازی، بهبود ایمنی و تجربه‌ی رانندگی ارائه می‌کند. این دو نوآوری‌های جدید در حضور همکاران بین‌المللی این شرکت در جیتکس آفریقا رونمایی شد و قرار است به‌زودی برای سفارش در سبد محصولات دلفین قرار داده شود.

منبع: https://mydolphin.org/

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات