گرندپری فرمول یک مجارستان 2020؛ پیروزی همیلتون و مرسدس

گرندپری فرمول یک مجارستان 2020؛ پیروزی همیلتون و مرسدس

فرمول یک مجارستان 2020 با قهرمانی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG‌ پتروناس و مقام‌های دومی و سومی مکس وشتاپن و والتری بوتاس به‌پایان رسید.

مرحله‌ی سوم رقابت‌های فرمول یک فصل ۲۰۲۰ طبق تقویم مسابقات در پیست هنگارورینگ در بوداپست مجارستان برگزار شد. در گرندپری مجارستان، قهرمانی این‌بار به تیم مرسدس AMG پتروناس و لوئیس همیلتون رسید و والتری بوتاس و مکس وشتاپن نیز در رده‌های دوم و سوم ایستادند. همیلتون با این پیروزی توانست فاصله‌ی خود را تا رکورد ۹۱ پیروزی مایکل شوماخر به عدد پنج کاهش دهد و علاوه‌بر‌آن، رکوردی عالی برای پیروزی در پیست هنگارورینگ بوداپست به‌جای بگذارد.

خودروی فرمول یک / formula 1 چارلز لکلرک از تیم فراری / ferrari در گرندپری مجارستان

مسابقه با شروع ضعیف بوتاس آغاز شد و در همان دورهای ابتدایی، رانندگان به‌سرعت لاستیک‌های خود را تعویض کردند تا جدول رقابت با تغییراتی همراه شود. درادامه، پیر گسلی به‌دلیل مشکل خودروش از ادامه مسابقه بازماند و کمی بعد نیز، جریمه‌ی زمانی پنج‌ثانیه‌ای به کیمی رایکونن و نیکلاس لطیفی تعلق گرفت.

 لنس استرول از تیم ریسینگ پوینت توانست جایگاه چهارم را کسب کند. سرجیو پرز نیز که تا اواسط مسابقه در رده‌های پایین قرار داشت، توانست بخت خود را برای کسب امتیاز افزایش دهد و به جمع دَه راننده‌ی برتر بپیوندد. سرانجام، همیلتون توانست برای هشتمین‌بار در گرندپری مجارستان پیروز شود تا به رکورد مایکل شوماخر برای هشت پیروزی در یک پیست برسد.

خودروی فرمول یک / formula 1 مکس وشتاپن از تیم ردبول / red bull در گرندپری مجارستان

بد‌ین‌ترتیب، لوئیس همیلتون با ثبت زمان ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه و ۱۲/۴۷۳ ثانیه در گرندپری فرمول یک مجارستان ۲۰۲۰ اول و مکس وشتاپن با اختلاف ۸/۷۰۲ ثانیه دوم و والتری بوتاس نیز با ۹/۴۵۲ ثانیه اختلاف با پیشتاز مسابقه سوم شد. لنس استرول، الکس آلبون، سباستین فتل، سرجیو پرز، دنیل ریکیاردو، کوین مگنوسن و کارلوس ساینز هم در رده‌های چهارم تا دهم ایستادند. ناگفته نماند همیلتون به‌دلیل سریع‌ترین دور مسابقه نیز توانست یک امتیاز کسب کند.

هم‌اکنون در جدول رانندگان، لوئیس همیلتون و والتری بوتاس و مکس وشتاپن به‌ترتیب با ۶۳ و ۵۸ و ۳۳ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در جدول تیمی نیز، مرسدس‌ AMG پتروناس و ردبول و مک‌لارن به‌ترتیب با ۱۲۱ و ۵۵ و ۴۰ امتیاز در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند.

رتبهرانندهامتیاز
۱لوئیس همیلتون۶۳
۲والتری بوتاس ۵۸
۳مکس وشتاپن۳۳
۴لندو نوریس۲۶
۵الکس آلبون۲۲
۶سرجیو پرز۲۲
۷چارلز لکلرک۱۸
۸لنس استرول۱۸
۹

کارلوس ساینز

۱۴
۱۰سباستین فتل ۹

مرحله‌ی چهارم فصل ۲۰۲۰ فرمول یک یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ در انگلستان برگزار می‌شود. 

رتبهتیمامتیاز
۱مرسدس AMG پتروناس۱۲۱
۲ردبول۵۵
۳مک‌لارن۴۰
۴ریسینگ پوینت۴۰
۵فراری۲۷
۶رنو۱۲
۷آلفاتاوری۷
۸آلفا رومئو۲
۹هاس۲
۱۰ویلیامز -
منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید