مدل مسابقه‌ای استون مارتین GT3 و GT4 رونمایی شد

مدل مسابقه‌ای استون مارتین GT3 و GT4 رونمایی شد

نسل جدید مدل مسابقه‌ای استون مارتین ونتیج GT3 و GT4 در جریان مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ رونمایی شد.

۷ سال پس از مدل سوپراسپرت و مخصوص پیست ونتیج V12 GT3، این خودروی مسابقه‌ای همچنان برای استون مارتین در رقابت‌های سرعت مختلف پیروزی کسب می‌کند. مقامات استون مارتین پس از گذشت ۷ سال سرانجام ونتیج V12 محصول سال ۲۰۱۲ را بازنشسته می‌کنند تا میدان رقابت برای نسل جدید ونتیج GT3 و GT4 مهیا شود.

Aston Martin Vantage GT3 / استون مارتین ونتیج

ونتیج GT3 جدید که مدل پروتوتایپ آن در مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ رونمایی شد، از شاسی سبک‌وزن مدل استاندارد استفاده می‌کند. از تغییرات مهم این مدل مسابقه‌ای می‌توان به رول‌کیج، سیستم انتقال قدرت حرفه‌ای با گیربکس ۶ سرعته برند Xtrac، کلاچ چندصفحه‌ای و ترمز Alcon و بوش و دمپرهای تنظیمی Ohlins اشاره کرد. ونتیج GT3 از همان پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴ لیتری توربوشارژ مدل استاندارد استفاده می‌کند اما قدرت و گشتاور آن از ۵۰۳ اسب بخار و ۶۸۵ نیوتن‌متر به ۵۳۵ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا کرده است. ونتیج GT3 جدید که در فستیوال مخصوص استون مارتین در حاشیه مسابقه ۲۴ لمانز توسط راس گان رانده شد، همانند مدل مخصوص کلاس GT4، اوایل اسفند ماه سال جاری مجوز تردد پیست و فروش به تیم‌های اتومبیلرانی را پیدا می‌کند.

Aston Martin Vantage GT3 / استون مارتین ونتیج


دیوید کینگ مدیر دپارتمان AMR استون مارتین گفت:

در حال حاضر علاقه‌ی مشتریان احتمالی برای خرید این مدل را درک کرده‌ایم و انتظار داریم که تا عرضه‌ی رسمی ونتیج مسابقه‌ای، تعداد این مشتریان بیشتر هم شود.

سال گذشته بود که مدل جدید ونتیج GTE برای شرکت در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز رونمایی شد. این مدل هم اکنون خودروی تیم این مسابقه‌ای این برند بریتانیایی در کلاس GTE Pro دور اول مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۲۰۱۸ است. احتمالاً از سال آینده نسل جدید ونتیج GT3 و GT4 خودروی استون مارتین در مسابقات استقامتی قهرمانی جهان (WEC) باشد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده