مرسدس بنز AMG GT R خودروی مارشال فرمول یک رونمایی شد

مرسدس بنز AMG GT R خودروی مارشال فرمول یک رونمایی شد

دو مدل مرسدس AMG GT R و استیشن C63 S به‌عنوان خودروهای ایمنی و کمک‌های اولیه فصل ۲۰۱۸ مسابقات فرمول یک رونمایی شدند.

با نزدیک شدن به آغاز فصل جدید مسابقات فرمول یک و اولین گرن‌پری سال ۲۰۱۸ در استرالیا، خودروهای ایمنی (Safety Car) و کمک‌های اولیه (Medical Car)‌ این دوره از رقابت‌ها رونمایی شدند. برای بیست و سومین سال متوالی، خودروی ایمنی فرمول یک از برند مرسدس‌بنز AMG خواهد بود. این شرکت آلمانی از فصل ۱۹۹۶ با مدل C63 AMG و تا امروز با مدل AMG GT R که قدرتمندترین خودروی ایمنی تاریخ مسابقات فرمول یک است،  مسئولیت مهم تأمین خودروی ایمنی بزرگ‌ترین رقابت‌های موتوراسپرت جهان را برعهده داشته است.

مرسدس خودروی ایمنی فرمول یک / AMG GT R F1 Safety Car


کوپه‌ی زیبای AMG GT R با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۴ لیتری، دوتوربوشارژر (طرح بی‌توربو) و ۵۷۷ اسب بخار قدرت، جایگزین مدل GT S که از فصل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به‌عنوان خودروی ایمنی فرمول یک استفاده می‌شد، خواهد شد. همانند چند سال گذشته، افتخار رانندگی با خودروی ایمنی فرمول یک در سال ۲۰۱۸ نصیب برنارد مایلندر، راننده‌ مسابقه آلمانی خواهد شد. مایلندر دررابطه با خودروی ایمنی جدید مسابقات می‌گوید:

مرسدس AMG GT R یکی از برجسته‌ترین خودروهای مدرن، به‌خصوص در دینامیک رانندگی است و یک سطح بالاتر از AMG GT S قرار دارد. البته قابل درک است که هرچه خودروی ایمنی کمتر در پیست ظاهر شود، بهتر خواهد بود؛ ولی در هنگام نیاز، بهترین خودروی ممکن در اختیار ما قرار گرفته است.

مرسدس خودروی ایمنی فرمول یک / AMG GT R F1 Safety Car


در مقایسه با مدل استاندارد جاده‌ای، خودروی ایمنی AMG GT R فرمول یک به پکیج آپشن مخصوص پیست شامل ترمزهای سرامیک کربن و سیستم حفاظتی مجهز شده است. علاوه بر این، طرح زیبای فرمول یک روی بدنه و چراغ‌های چشمک‌زن هشداردهنده روی سقف که برای نصب آن‌ها نگهدارنده‌ی آیرودینامیک تعبیه شده است، از دیگر موارد مخصوص AMG GT R هستند. مرسدس AMG GT R در کابین نیز با دو آیپد مخصوص نمایش تصاویر زنده‌ی مسابقات، نمایش انیمیشن خودروهای موجود در پیست و اطلاعات پیست و مسابقه مانند زمان‌های ثبت‌شده‌ی هر دور، تغییرات بیشتری کرده است.

مرسدس خودروی ایمنی فرمول یک / AMG GT R F1 Safety Car

علاوه بر خودروی ایمنی، مرسدس AMG با انتخاب استیشن C63 S خودروی کمک‌های اولیه‌ی فصل ۲۰۱۸ مسابقات فرمول یک را هم فراهم کرده است. این استیشن پرقدرت آلمانی با رانندگی آلن فن در مرو، راننده‌ی مسابقه اهل آفریقای جنوبی مسئولیت انتقال دکتر یان رابرتز، پزشک مخصوص فرمول یک و دو دستیار آن را بر عهده دارد. فضای بار C63 S Estate با ۴۹۰ لیتر حجم، برای جاسازی تجهیزات پزشکی و کمک‌های اولیه مانند دفیبریلاتور و انواع ماسک‌ کافی خواهد بود.

مرسدس خودروی ایمنی فرمول یک / AMG GT R F1 Safety Car


فصل جدید مسابقات فرمول یک با اضافه شدن محافظ اجباری هیلو که خود عامل مهمی در طراحی خودروهای جدید بود و البته سرویس استریم اختصاصی F1TV، نوید رقابت‌هایی جذاب و تماشایی می‌دهد. از تغییرات مهم در فصل ۲۰۱۸ مسابقات فرمول یک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده‌ی مک‌لارن از پیشرانه‌ی رنو به‌ مدت ۳ سال و کنار گذاشتن همکاری با هوندا
  • استفاده‌ی تورو روسو از پیشرانه‌ی هوندا
  • تمدید قرارداد همکاری فراری و سابر و بازگشت آلفارومئو در قالب اسپانسر
  • خداحافظی فلیپه ماسا از مسابقات فرمول یک

    مرسدس خودروی ایمنی فرمول یک / AMG GT R F1 Safety Car

فصل ۲۰۱۸ مسابقات فرمول یک شامل ۲۱ گرن‌پری از تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۷ آغاز می‌شود. ۱۰ تیم‌ شرکت‌کننده با خودروهای جدید که به محافظ اجباری هیلو (Halo) مجهز شده‌اند تا ۴ آذر ماه سال جاری و گرن‌پری ابوظبی در پیست یاس مارینا، برای کسب عناوین بهترین تیم و راننده به رقابت خواهند پرداخت.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید