فرمول یک روسیه با قهرمانی بوتاس به پایان رسید

فرمول یک روسیه با قهرمانی بوتاس به پایان رسید

درحالیکه سباستین فتل از تیم فراری امید اول قهرمانی در سوچی محسوب می‌شد، والتری بوتاس توانست به مقام نخست این رقابت جایزه‌ی بزرگ در روسیه، دست یابد.

در یکی از غیر قابل پیش‌بینی‌ترین رقابت‌های فرمول یک سال‌های اخیر، والتری بوتاس از تیم مرسدس توانست با اختلاف زمانی ۰.۶۱۷ ثانیه، زودتر از صدرنشین فعلی این رقابت‌ها، سباستین فتل از تیم فراری، به خط پایان برسد. رتبه‌ی سوم این مسابقه‌ که مرحله‌ی چهارم این فصل محسوب می‌شد، به کیمی رایکونن، دیگر راننده‌ی فراری رسید.
فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

رأس ساعت ۱۶ امروز، رقابت پرهیجان فرمول یک در روسیه برگزار شد. این مسابقه را سباستین فتل از خط یک آغاز کرد و پشت سر او به ترتیب، کیمی رایکونن و والتری بوتاس، شروع‌ به حرکت کردند. بوتاس از شروع کند رایکونن استفاده کرد و خیلی زود از او سبقت گرفت. اما راننده‌ی دوم مرسدس بنز به جایگاه دوم اکتفا نکرد و پیش از رسیدن به پیچ اول مسابقه، از فتل نیز عبور کرد تا استارت رویایی را رقم بزند.

فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

در اوایل مسابقه، بخت با رومن گروجان از تیم هاس و ژولین پالمر از تیم رنو یار نبود و این دو، پس از برخورد با یکدیگر، از پیست خارج شدند. با این اتفاق، خودروی مارشال وارد مسیر شد؛ اما پس از وقفه‌ای کوتاه، این رقابت از سر گرفته شد. در ادامه، بوتاس فاصله‌ی خود از فتل را بیشتر کرد و حتی در لحظاتی تا ۴ ثانیه از او جلو افتاد.

فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

در دور بیست و هفتم، بوتاس به هنگام ورود به پیت استاپ با ترافیک مواجه بود که منجر به موفقیت فتل در کاهش اختلاف زمانی با او به میزان ۲.۵ ثانیه‌ شد. تا ۷ دور بعدی نیز بوتاس به‌راحتی در مقام اول باقی ماند و حتی فاصله زمانی چهار ثانیه را تکرار کرد؛ اما فتل ناامید نشد و در پایان ۵۲ دور این مسابقه، توانست فاصله‌ی خود با بوتاس را به کسری از ثانیه برساند.

فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

والتری بوتاس تاکنون در ۸۱ مسابقه‌ی فرمول یک شرکت کرده است؛ اما در رقابت امروز برای اولین‌بار توانست به مقام قهرمانی برسد. لوئیس همیلتون، هم‌تیمی بوتاس در تیم مرسدس و قهرمان سه دوره‌ی رقابت‌های سالیانه‌ی فرمول یک، شروع خوبی در ابتدای مسابقه داشت؛ اما در نهایت به جایگاه چهارم رسید. او از حرارت بالای پیشرانه‌ی خود در نیمه دوم مسابقه، ابراز نارضایتی می‌کرد. مکس وشتاپن، پدیده‌ی نوزده‌ساله‌ی فرمول یک نیز به مقام پنجم جایزه بزرگ سوچی رسید.

فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

بوتاس در پایان مسابقه به خبرنگاران گفت:

صحبت از این موفقیت مشکل است و برای من حالتی رؤیایی دارد. این اولین قهرمانی دوران حرفه‌ای من محسوب می‌شود و فکر کردن به تلاشی که برای رسیدن به آن انجام داده‌ام، جالب است. برای هرکسی، اولین بار اهمیت دارد و این اتفاق برای من شروع جدیدی خواهد بود تا ثابت کنم می‌توانم برای خودم و تیم مرسدس مقام قهرمانی کسب کنم. من هرگز به توانایی‌هایم شک نکرده‌ام؛ اما مسابقه‌ی امروز به من اعتماد به نفس زیادی داد تا در رقابت‌های بعدی، هوشیارتر باشم.

بر طبق آمار در تاریخ ۷۱ ساله‌ی مسابقات فرمول یک، والتری بوتاس صد و هفتمین راننده‌ای است که به مقام قهرمانی در یک مسابقه فرمول یک می‌رسد. جالب است بدانید او پنجمین فنلاندی تاریخ این رقابت‌ها محسوب می‌شود که روی سکوی اول می‌رود، درحالیکه سه فنلاندی دیگر شامل میکا هاکینن، کیمی رایکونن و ککه رزبرگ به مقام قهرمانی جهان در مجموع رقابت سالیانه‌ی فرمول یک نیز رسیده‌اند.

دانلود با کیفیت 360p   720p   1080p

در جدول فصل جاری مسابقات فرمول یک که در ادامه‌ی این مطلب مشاهده می‌کنید؛ سباستین فتل راننده‌ی اصلی تیم فراری با ۸۶ امتیاز صدرنشین است. لوئیس همیلتون و والتری بوتاس از تیم مرسدس، به ترتیب با ۷۳ و ۶۳ امتیاز رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند؛ درحالی‌که کیمی رایکونن از تیم فراری با ۴۹ امتیاز در جایگاه چهارم است.

فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

جدول نهایی تیم‌های حاضر در مسابقات امسال، تا پایان مرحله‌ی چهارم به شرح زیر است. مرسدس بنز و فراری، تنها یک امتیاز اختلاف دارند.

فرمول یک روسیه 2017 Formula one grandprix

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع formula1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده