تولید پردازنده‌های 64 بیتی و نیم‌نگاهی به توسعه چیپ‌های 128 بیتی در آینده توسط سامسونگ و ARM

سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۳
مطالعه 2 دقیقه
پردازنده‌های 64 بیتی، صفحات نمایش WQHD و تقویت بیش از پیش سایر امکانات سخت‌افزاری در تلفن‌های هوشمند و تصور استفاده از این امکانات در پرچمدار آتی سامسونگ نفس‌ها را در سینه حبس می‌کند. برگ برنده‌ی رقبا در برابر مجموعه‌ی این امکانات فوق‌العاده چه خواهد بود؟ نو‌آوری بعدی برای متحول کردن صنعت تلفن‌های هوشمند چه خواهد بود؟
تبلیغات

یکی از مقامات ارشد ARM در گفتگو با یکی از رسانه‌های کره‌ای، تصدیق کرد که کمپانی ARM در حال همکاری با کمپانی سامسونگ برای توسعه‌ی پردازنده‌های 64 بیتی است تا این پردازنده‌ها برای تلفن‌های هوشمندو تبلت‌های سال آینده‌ی این شرکت کره‌ای آماده گردد.

احتمالا این پردازنده‌ یکی از اعضای خانواده‌ی اگزینوس خواهد بود و به‌طور حتم در پاسخ به  پردازنده‌ی 64 بیتی A7 اپل توسعه داده می‌شود که در آیفون 5S و تبلت‌های اپل مورد استفاده قرار گرفته است. این مقام ارشد سخنان خود را چنین ادامه داد:

متخصصان و کارشناسان سامسونگ و ARM امروز دیداری را با یکدیگر داشتند و موضوع بحث، چیپ‌های 64 بیتی بود که انتظار می‌رود تا در تلفن‌های هوشمند سامسونگ در سال آتی مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه، استقاده از پردازنده‌های Cortex-M برای لوازم خانگی هوشمند است. از افرادی که در این جلسه حضور داشتند، می‌توان از آنتونیو ویانا نام ‌برد که ریاست بخش تجارت و توسعته‌ی جهانی ARM را بر عهده دارد. همچنین این فرد اعلام کرد که ARM در حال امکان‌سنجی و بررسی توسعه‌ی پردازنده‌های 128 بیتی است، اما وی زمان عرضه و تولید این پردازنده‌ها را در طی 2 سال آینده  عنوان کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات