سامسونگ در اقدامی عجیب وصله امنیتی قدیمی را وارد گوشی‌هایش کرد

سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
قابلیت Always on Display جدید گلکسی S24 و S24 پلاس
سامسونگ آپدیت غیرمنتظره‌ای برای برخی از گوشی‌های خود ازجمله سری گلکسی S24 و سری گلکسی S23 منتشر کرد.
تبلیغات

سامسونگ پس از تأخیر نسبتاً طولانی، سرانجام مدتی پیش وصله‌ی امنیتی ماه ژوئن ۲۰۲۴ (خرداد و تیر ۱۴۰۳) را برای برخی گوشی‌های هوشمند منتخب خود منتشر کرد. انتظار می‌رفت در روزهای آینده همان به‌روزرسانی‌ برای سایر مدل‌های گوشی سامسونگ منتشر شود؛ اما ظاهراً کره‌ای‌ها برنامه‌های دیگری در سر دارند.

سامسونگ آپدیت‌های جدیدی برای چندین گوشی هوشمند در اروپا منتشر کرده است که همه‌ی آن‌ها با وصله‌ی امنیتی ماه گذشته، یعنی می ۲۰۲۴ (اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳)، ارائه شده‌اند. حتی سری گلکسی S23 و گلکسی S24 که ابتدای هفته‌ی جاری در برخی بازارها آپدیت امنیتی ژوئن (خرداد و تیر) را دریافت کرده بودند، حالا در اروپا به‌روزرسانی جدیدی با وصله‌ی امنیتی قدیمی‌تر دریافت کرده‌اند.

به‌روزرسانی‌های اخیر سامسونگ، امنیت گوشی‌های این شرکت را تقویت نمی‌کنند؛ اما به‌لطف نسخه‌های جدید فرم‌ور، احتمالاً شامل بهبود‌های دیگری خواهند بود. به‌نوشته‌ی سم‌موبایل، سامسونگ احتمالاً برخی باگ‌ها و مشکلات گزارش‌شده در به‌روزرسانی One UI 6.1، ازجمله مصرف بیش‌ازحد باتری را در آپدیت جدیدش برطرف کرده است.

در‌ادامه، فهرست کامل گوشی‌هایی که آپدیت مرموز سامسونگ را دریافت می‌کنند، آورده شده است:

سامسونگ به‌روزرسانی امنیتی ماه می (اردیبهشت و خرداد) را برای گلکسی A34 و گلکسی تب S7 FE نیز منتشر کرده است. هر دو دستگاه اخیراً One UI 6.1 را دریافت کرده‌اند و اکنون با گذشت نیمی از ماه ژوئن، وصله‌های امنیتی ماه گذشته را در اروپا دریافت می‌کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات