مقایسه مقاوت در برابر افتادن: آیفون ۵ در مقابل گلکسی اس ۳

مقایسه مقاوت در برابر افتادن: آیفون ۵ در مقابل گلکسی اس ۳

شاید کاربران زومیت به خاطر داشته باشند که یکی از امتیازات بزرگ گلکسی اس ۲ نسبت به آیفون ۴ و آیفون ۴S اپل این بود که گوشی سامسونگ نسبت به ضربه به دلیل وزن کم و پوشیده بودن لبه شیشه نمایشگر، مقاومت بیشتری داشت. آیفون ۴ و آیفون 4S به دلیل وزن زیاد و لبه‌های بیرون زده‌ی شیشه نمایشگر و شیشه پشتی، به اندازه کافی درمقابل ضربه مقاوم نبودند و سریعا در اثر برخورد با زمین می‌شکستند. با زومیت همراه باشید تا در ادامه مطلب ویدئو مربوط به آزمایش آیفون ۵ و گلکسی اس ۳ درمقابل ضربه وارد شده از بابت پرت شدن گوشی از ارتفاع را مشاهده کنید.

وب‌سایت Android Athority آزمایش بسیار جالب در عین حال ناراحت کننده و هزینه‌بری را در شهر هنگ کنگ انجام داده است که شاید به تصمیم‌گیری برخی برای خرید گوشی کمک کند. Darcy LaCouvee نویسنده این وب‌سایت هر دو گوشی را ۴ بار در حالت‌های متفاوت مورد آزمایش قرار داده است و سعی بر این بوده که شرایط واقعی شبیه‌سازی شود و از اغراق بپرهیزد. فیلم این آزمایش را در زیر مشاهده ‌می‌کنید (دوستانی که قلب ضعیفی دارند این فیلم را تماشا نکنند!):

همان‌طورکه در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید آیفون به دلیل بدنه آلومینیومی‌ و سبکش، مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان داده است و این بار لبه شیشه توسط قاب فلزی محافظت شده است. درمقابل گلکسی اس ۳ به دلیل قاب ضعیفتر ضربه را به لبه شیشه منتقل کرده و باعث شکسته شدن آن در اثر ضربه گردیده است.

میزان مقاومت یک گوشی دربرابر ضربه تا چه حد در تصمیم شما برای خرید گوشی تأثیرگذار است؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده