آیفون 7 اپل مجهز به فناوری شارژ بی‌سیم از فاصله‌ی دور خواهد شد

آیفون 7 اپل مجهز به فناوری شارژ بی‌سیم از فاصله‌ی دور خواهد شد

ظاهرا اپل در نظر دارد تا در آیفون ۷ از فناوری شارژ بی‌سیم بهره ببرد اما با این تفاوت که می‌توان این گوشی را از فاصله‌ی زیاد نیز به صورت بی‌سیم شارژ کرد. در ادامه با زومیت همراه شوید.

با اینکه شاید ماه‌ها تا معرفی آیفون ۷ اپل زمان باقی مانده اما در روزهای اخیر شایعات بسیاری در مورد این گوشی‌ و ویژگی‌های مختلف آن از جمله امکان شارژ بی‌سیم مطرح شده بود اما به نظر می‌رسد اپل قصد دارد تا فناوری شارژ بی‌سیم را یک قدم به جلو برده و فناوری متفاوتی را عرضه کند.

اپل غالبا در زمینه‌ی استفاده از فناوری‌های روز کمی از رقبا دیرتر عمل می‌کند اما زمانی که از فناوری ها استفاده می‌کند قصد دارد تا آن را یک قدم بیشتر به جلو ببرد. برای مثال اپل در استفاده از NFC ار رقبا دیرتر عمل کرد اما آن را با حسگر اثر انگشت یکپارچه کرده و از این فناوری در ساعت هوشمند خود نیز استفاده کرد تا خود را از سایر شرکت‌ها جدا کرده و کاری متفاوت انجام دهد.

 حالا به نظر می‌رسد اپل قصد دارد تا در مورد فناوری شارژ بی‌سیم نیز این روند را در پیش بگیرد. اپل در حال کار با شرکای آسیایی خود است تا شارژ بی‌سیم را از فاصله‌ای دورتر از آن چه که در حال حاضر ممکن است، امکان‌پذیر کند. برای آن که گوشی را با فناوری بی‌سیم شارژ کنید باید دستگاه روی داک شارژ قرار بگیرد، اما در این گزارش مشخص نشده است که شارژ بی‌سیم از فاصله‌ی بیشتر چگونه عمل خواهد کرد.البته اپل تصمیم نهایی را برای استفاده از این فناوری در آیفون ۷ نگرفته است.

 با این که جزئیات این فناوری در حال حاضر مشخص نشده اما اپل در سال ۲۰۱۲ پتنتی را ثبت کرده بودکه در آن کوشی از فاصله‌ای در حدود یک متر و بدون سیم شارژ می‌شد. قطعا این پتنت نزدیک‌ترین پتنت در تملک اپل است که می‌توان با موارد ذکر شده آن را تطبیق داد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

برای مشاهده تمامی مطالب مرتبط با آیفون ۷ به آدرس zoomit.ir/iphone7/ مراجعه کنید
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده