محبوب‌ترین سایز گوشی هوشمند ۴.۷ اینچ است

محبوب‌ترین سایز گوشی هوشمند ۴.۷ اینچ است

موسسه DeviceAtlas هر ساله به ارائه آمار و ارقام جدیدی درباره میزان محبوبیت تلفن‌های هوشمند از جنبه‌های مختلف می‌پردازد و در تازه‌ترین گزارش این موسسه مشخص شده که ابعاد و رزولوشن آیفون ۶ و ۶ اس محبوب‌ترین سایز و رزولوشن برای تلفن‌های هوشمند هستند.

اگر هنوز بر سیطره اپل بر بازار تلفن‌های هوشمند شک دارید، شاید گزارش جدید DeviceAtlas نظر شما را تغییر دهد. گزارش جدید این موسسه که کارش تهیه آمار و ارقام مختلف درباره ابزارهای هوشمند است، دارای اطلاعات متنوعی است که در بین آنها، چیزی که بیش از بقیه جلب نظر می‌کند، ابعاد نمایشگر (و رزولوشن) تلفن‌ها و میزان محبوبیت آنها در جای جای جهان است.

ایعاد محبوب نمایشگر

سایز نمایشگر گوشی

سایز صفحه نمایش موبایل

این اطلاعات از طریق وب جمع‌آوری شده‌اند و گزارش DeviceAtlas حکایت از این دارد که با وجود آن که نمایشگرهای با ابعاد بزرگ‌تر از ۵ اینچ در حال محبوب شدن هستند، اندازه‌ی ۴.۷ اینچ هنوز محبوب‌ترین سایز برای تلفن هوشمند است. برای این موضوع هم فقط یک توضیح وجود دارد و آن چیزی نیست جز آیفون ۶ و آیفون ۶ اس. بر همین اساس محبوب‌ترین رزولوشن نمایشگر نیز ۱۳۳۴ در ۷۵۰ پیکسل است که فقط می‌توانید آن را در آیفون‌های اپل ببینید.دومین سایز محبوب نمایشگر تلفن هوشمند، ۵ اینچ و رزولوشن محبوب دیگر ۱۹۹۰در ۱۰۸۰ پیکسل یا همان نمایشگر فول اچ‌دی است.

ایعاد محبوب نمایشگر

رزولوشن گوشی

بسیاری از پرچمداران محبوب اندرویدی رزولوشن Quad HD یا ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ دارند و این موضوع باعث رشد محبوبیت این رزولوشن شده است. در کشورهایی چون ایالات متحده، این رزولوشن سهمی کمتر از ۱۰ درصد دارد، در حالی که در کشور هند این میزان به ۱۲ درصد می‌رسد. بهترین بازار برای فبلت‌ها (تلفن‌هایی با نمایشگر ۵.۵ اینچ و بالاتر) نیز کشور آمریکا است.

شما چه ابعاد و رزولوشنی را برای تلفن‌های هوشمند می‌پسندید؟ انتخاب شما کدام است؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید