نتایچ بنچمارک گلکسی نوت 5 منتشر شد

جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱
مطالعه 3 دقیقه
نگاهی به نتایج تست بنچمارک‌های مختلف نشان از صدرنشینی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج دارند. سامسونگ در گلکسی نوت ۵ نیز از همان پردازنده‌ی استفاده شده در اس ۶ یعنی اکسینوس ۷۴۲۰ بهره برده اما فبلت خود را به ۴ گیگابایت رم مجهز کرده است. آیا نوت ۵ می‌تواند صدر جدول را در تست بنچمارک‌ها از آن خود کند؟ همراه زومیت باشید.
تبلیغات

در گذشته سری نوت سامسونگ همواره پردازنده‌های قوی‌تری نسبت به سری اس داشته اما این بار گلکسی نوت ۵ به پردازنده‌ای مشابه گلکسی اس ۶ مجهز شده است. در ادامه به بررسی عملکرد فبلت جدید سامسونگ در بنچمارک‌‌های مختلف می‌پردازیم تا ببینیم که آیا نوت ۵ که دیروز عصر پس از مدت‌ها انتظار رونمایی شد، می‌تواند صدر جدول این تست‌ها را از آن خود کند.

پردازنده‌ی استفاده شده در گلکسی نوت ۵، اکسینوس ۷۴۲۰ است که هشت هسته پردازشی دارد و براساس لیتوگرافی ۱۴ نانومتری طراحی و تولید شده است. در این پردازنده ۴ هسته‌ی Cortex A57 با فرکانس عملکرد ۲.۱ گیگاهرتز در کنار چهار هسته‌ی Cortex A53 قرار گرفته‌اند. اما تنها تفاوت نوت ۵ نسبت به گلکسی اس ۶ بهره‌گیری از ۴ گیگابایت رم از نوع LPDDR4 است.

نتایج بنچمارک‌ها همان طور که انتظار می‌رفت مانند گلکسی اس ۶ بسیار شگفت‌انگیز هستند. برای مثال تست بنچمارک انتوتو حالا صدرنشین جدیدی دارد و نوت ۵ با کسب امتیاز ۶۹۴۰۱ توانسته با اختلاف کمی از اس ۶ پیشی بگیرد. با این همه در تست GFXBench نوت ۵ امتیازهای ۳۴ FPS با T-Rex و ۷.۶ FPS با منهتن را به نام خود ثبت کرده است که البته با توجه به اینکه گوشی مورد آزمایش نسخه‌ی اولیه بوده به احتمال زیاد این اعداد در نسخه‌ی نهایی بسیار بهبود خواهند یافت. عامل دیگر نیز می‌تواند استفاده از صفحه نمایش با رزولوشن QHD باشد که بار اضافی بر دوش پردازنده گرافیکی ایجاد می‌کنند.

نتایج بنچمارک‌ها بخشی از عملکرد گوشی هستند اما در استفاده روزمره ممکن است گاهی اوقات معیار مناسبی نباشند با این حال نوت ۵ این گونه نبوده و همان طور که از نتایج بنچمارک قدرتمند آن نیز مشخص است، در استفاده‌های روزمره مانند سایر پرچم‌داران بسیار سریع و بدون هیچ لگی عمل می‌کند.

با توجه به این که نوت ۵ بنابر گفته‌ی سامسونگ گوشی هوشمند مناسب برای کاربری سنگین است باید در مقایسه با سایر پرچم‌داران نیز چه در استفاده روزمره و چه در نتایج بنچمارک‌ها برتری خود را نشان دهد.

نظر شما چیست؟ نتایج بنچمارک‌ها را تا چه اندازه با عملکرد در استفاده روزمره مرتبط می‌دانید؟

Samsung Galaxy Note 5 benchmarks 002
Samsung Galaxy Note 5 benchmarks 003
Samsung Galaxy Note 5 benchmarks 006
Samsung Galaxy Note 5 benchmarks 008
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات