آیفون 7 پرو احتمالا با وجود حذف جک هدفون ضخیمتر می‌شود

آیفون 7 پرو احتمالا با وجود حذف جک هدفون ضخیمتر می‌شود

به طور حتم در هفته‌های اخیر شایعات مربوط به حذف جک هدفون ۳.۵ میلی متری را از آیفون ۷ شنیده‌اید. حال مجله‌ی ژاپنی Mac Fan، جزئیاتی برگرفته از تصویر شماتیک آیفون بعدی اپل که نام آن را آیفون ۷ پرو عنوان کرده، به اشتراک گذاشته که در آن خبر از جک هدفون نیست. با زومیت همراه باشید.

در هفته‌های اخیر شایعات متعددی در مورد احتمال حذف جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون منتشر شده است. حال مجله‌ی ژاپنی Mac Fan با انتشار تصویری از شماتیک گوشی هوشمند منتسب به آیفون ۷ پرو، اطلاعات جالب توجهی را در اختیارمان قرار داده است. براساس اطلاعات ارائه شده در این تصویر خبری از جک هدفون ۳.۵ میلی متری نیست و همچنین در پشت گوشی نیز می‌توان دوربین دوگانه‌ی iSight را مشاهده کرد.

بسیاری از شایعات مطرح شده در مورد آیفون ۷ نشان از این داشتند که اپل به منظور باریک‌تر کردن هر چه بیشتر گوشی‌هوشمندش در پی آن است تا جک هدفون را از گوشی هوشمندش حذف کند، حال آنکه گزارش منتشر شده در رسانه‌‌ی ژاپنی از تغییر نکردن ابعاد آیفون ۷ پرو حکایت می‌کند. در گزارش مورد نظر به این موضوع اشاره شده که آیفون ۷ پرو با ضخامت ۷.۳ میلی متری از نظر ابعاد تغییر چندانی در مقایسه با آیفون ۶ اس پلاس نداشته و حتی ضخامت آن بیشتر از آیفون ۶ اس پلاس شده است. آیفون ۶ اس پلاس اپل با ضخامت ۷.۱ میلی متر راهی بازار شده بود.

با توجه به احتمال اضافه شدن دوربین دوم به پشت گوشی هوشمند، از این‌رو می‌توان دلیل افزایش ضخامت آیفون ۷ پرو را همین موضوع خواند. هنوز مشخص نیست که عملکرد دوربین دوم این گوشی هوشمند به چه ترتیب خواهد بود، از این‌رو باید به انتظار انتشار اطلاعات بیشتر تا زمان رونمایی از نسل جدید آیفون اپل باشیم.

براساس اطلاعات کسب شده توسط پتنتی که توسط اپل ثبت شده، احتمال می‌رود دوربین دوگانه آیفون شامل دو دوربین با استفاده از دو لنز معمولی و تله فوتو باشند. البته گمانه‌های دیگری نیز مطرح است که برای مثال می‌توان به احتمال استفاده از دوربین دوم برای ثبت تصاویر همزمان با ثبت ویدیو و همچنین ثبت ویدیو‌های اسلوموشن همزمان با ثبت ویدیو با سرعت معمولی اشاره کرد.

یکی از مواردی که در این ویدیو می‌توان دید، وجود Smart Connector در پشت گوشی است که از این‌رو می‌توان به استفاده از انواع قاب‌های مجهز به باتری اضافه یا سایر لوازم جانبی نظیر کیبورد اشاره کرد که از طریق Smart Connector به گوشی متصل می‌شوند.

از جمله‌ی تغییرات ظاهری دیگری که در آیفون ۷ شاهد آن خواهیم بود، احتمال تغییرات در شیارهای آنتن در پنل پشتی است که تقریبا پشت گوشی را یکدست‌تر از پیش کرده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده