در سال 2017 به جای آیفون 7 اس شاهد آیفون 8 خواهیم بود

در سال 2017 به جای آیفون 7 اس شاهد آیفون 8 خواهیم بود

کمپانی اپل همواره بعد از عرضه‌ی آیفون‌های خود در مدل معمولی ، مدل S را سال بعد، معرفی می‌کند و نسخه‌ی S اپل همواره با تغییراتی جزئی نسبت به نسخه‌ی معمولی عرضه می‌شود. بر اساس اطلاعات بدست آمده، ممکن است اپل در آیفون 7 از ساخت نسخه S منصرف شود و در سال ۲۰۱۷ شاهد ورود آیفون ۸ به بازار باشیم. در ادامه با زومیت همراه باشید.

مارک موسکویتز تحلیلگر بارکلی در رابطه با آیفون امسال و سال دیگر اپل، ادعای جالبی را مطرح کرده است. مارک اعلام کرده که بر اساس زنجیره‌ی قطعات تولیدی، اپل آیفون 7 تغییرات زیادی در طراحی و سخت‌افزار به جز نازک تر‌شدن طراحی به واسطه‌ی حذف جک ۳.۵ میلی‌متری صدا، نخواهد داشت. او اعلام کرده که با توجه به اینکه آیفون همواره دارای تغییرات زیاد در نسخه‌های جدید داشته، اپل در سال ۲۰۱۷ نسخه‌ی S آیفون ۷ خود را روانه‌ی بازار نمی‌کند و به جای آن نسخه‌ی کاملاً تغییر‌یافته‌ی آیفون ۸ در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شود.

مارک موسکویتز ، استفاده از صفحه‌نمایش OLED، حذف دکمه‌ی هوم و استفاده از کنترل لمسی به جای آن و شارژ بی‌سیم را مهم‌ترین تغییرات نسل بعدی آیفون دانسته است. این‌ها مواردی است که شایعه‌ی آن را شنیده‌ایم و تغییرات در زنجیره‌ی ساخت قطعات موبایل اپل حاکی از امکان واقعی بودن این شایعات است. مثلاً هفته‌ی پیش، اپل تعداد صد میلیون پنل OLED را برای گوشی آیفون خود در سال 2017 به سامسونگ دیسپلی سفارش داده است. مدت کوتاهی بعد از آن، تحلیل گر امنیتی KGI فاش کرد که پرچمدار سال آینده اپل طراحی متفاوتی خواهد داشت و در ساخت آن به جای روکش آلومینیومی از روکش شیشه‌ای استفاده خواهد شد.

با تغییر رویه‌ی معرفی سالیانه‌ی آیفون و به‌روز‌رسانی کامل گوشی پرچمدار خود و تجربه کردن تغییرات فراوان در تکنولوژی و البته طراحی کلی آیفون، اپل ریسک بزرگی را انجام خواهد داد که مدت‌ها است از این شرکت ندیده‌ایم. با محاسبه‌ی این اطلاعات، موسکویتز، سقوط ۱.۸ درصدی فروش آیفون را به دلیل نبود برخی امکانات در سری ۷ آیفون، پیش‌بینی کرده است. با توجه به اینکه این میزان پایین آمدن فروش، سرمایه‌گذاران را نگران خواهد کرد، موسکویتز عقیده دارد که عرضه‌ی آیفون ۸ می تواند باعث افزایش ۱۰.۳ درصدی آیفون در سال ۲۰۱۷ شود.

اپل مانند گذشته عکس‌العملی به این شایعات نشان نداده است. در رابطه با پیش‌بینی آقای موسکویتز هم به دلیل فعالیت کم ایشان در رابطه با اپل، نظر خاصی نداریم. قطعاً در آینده اطلاعات بیشتری در رابطه با آیفون، منتشر خواهد شد.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا آیفون ۸ در سال ۲۰۱۷ معرفی خواهد شد؟ آیا اپل از تولید آیفون ۷ اس دست خواهد کشید؟

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده