چگونه iOS 7 را جیلبریک کنیم؟

چگونه iOS 7 را جیلبریک کنیم؟

همانگونه که می‌دانید، روز گذشته، تیم Evad3rs خبر جیلبریک iOS 7 را منتشر نمود. بعد از گذشت ۳ ماه از انتشار هفتمین نسخه سیستم‌عامل موبایلی اپل، حالا علاقمندان به استفاده از توییک‌های سیدیا می‌توانند دستگاه خود را جیلبریک کنند. در ادامه با نحوه جیلبریک کردن گجت‌های اپلی آشنا خواهیم شد. با زومیت همراه باشید.

در حالیکه تا روزهای گذشته، هیچ خبری از روند جیلبریک iOS 7 به گوش نمی‌رسید، تیم Evad3rs دیروز خبر جیلبریک شدن iOS 7 را منتشر کرد. اما چگونه باید دستگاه اپلی را جیلبریک نمود؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

پیش‌نیازها

 • یک رایانه مجهز به ویندوز XP یا بالاتر و یا Mac OS X نسخه ۱۰.۶ یا بالاتر
 • برنامه آیتونز برای کاربران ویندوز
 • دستگاه اپلی
 • کابل اتصال

چند نکته قابل توجه

 • بعضی از توییک‌های Cydia، مانند MobileSubstrate با جیلبریک iOS 7 سازگار نیستند. به هیچ‌ عنوان از این توییک‌ها استفاده ننماید. توصیه ما این است که تا انتشار یک نسخه پایدار دستگاه خود را جیلبریک نکنید.
 • جیلبریک جدید با دستگاه‌های iPhone 4 به بعد، آیپدهای ۲، ۳، ۴ و Air، آیپد مینی و آیپاد تاچ نسل پنجم سازگار است.
 • دستگاه شما باید مجهز به iOS 7.0 تا iOS 7.0.4 باشد. برای اطلاع از نسخه iOS دستگاهتان، در بخش Settings بر روی گزینه General کلیک نموده و سپس About را انتخاب کنید.
 • اگر دستگاه شما، به نسخه پایین‌تری از iOS مجهز باشد، ابتدا باید دستگاه خود به فریم‌ور جدیدتر Upgrade نمایید.
 • قبل از شروع، رمز دستگاه خود را حذف کنید. برای حذف نمودن رمز دستگاه، در بخش Settings بر روی General کلیک کرده و در ادامه Passcode Lock و سپس گزینه Turn passcode Off را انتخاب کنید.
 • جیلبریک کردن، پروسه‌ای بسیار آسان است که تنها چند دقیقه زمان می‌گیرد.
 • پس از جیلبریک نمودن دستگاه، با هر بار اتصال آن به آیتونز، پیغامی نمایش داده می‌شود که بیانگر به روز نبودن سیستم‌عامل دستگاه است. برای رستور کردن دستگاه جیلبریک‌شده، تنها کافی است به کمک آیتونز، iOS دستگاه خود را بروز رسانی کنید.

جیلبریک

گام نخست: قبل از شروع پروسه جیلبریک، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. Evasi0n اعلام کرده که هنگام جیلبریک دستگاه، اتفاقی برای اطلاعات کاربر نخواهد افتاد اما این مسأله را تضمین نمی‌کند.

گام دوم: با مراجعه به وب‌سایت Evasi0n نرم‌افزار جیلبریک (نرم‌افزار Evasi0n 7) سازگار با سیستم‌عامل رایانه خود را دانلود کنید.

گام سوم: پس از اتمام دانلود، فولدر نرم‌افزار باز نمایید.

گام چهارم: در فایل متنی README اطلاعات و پیش‌نیازهای انجام جیلبریک بیان شده‌اند.

گام پنجم: نرم‌افزار جیلبریک را اجرا نمایید. اگر از کاربران سیستم‌عامل ویندوز هستید، بر روی فایل اجرایی آن راست‌کلیک نموده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

چگونه iDevice خود را جیلبریک کنیم؟گام ششم: دستگاه خود را به رایانه متصل نموده و از غیرفعال بودن Passcode اطمینان حاصل کنید و در پایان برای جلوگیری از بروز رسانی‌های غیرمنتظره و اختلال در روند جیلبریک، دستگاه خود را در وضعیت Airplane Mode قرار دهید.

گام هفتم: حالا به رایانه باز می‌گردیم. در پنجره نرم‌افزار Evasi0n، بر روی کلید Jailbreak کلیک نموده و تا انتقال فایل‌های جیلبریک و آماده‌سازی دستگاه منتظر بمانید.
توضیح:‌ در پایان این مرحله، پیغام To continue, please unlock your device and tap the new 'Evasi0n 7' icon در پنجره نرم‌افزار نمایش داده شده و موقتاً آیکون جدیدی با نام Evasi0n 7 بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد.

چگونه iDevice خود را جیلبریک کنیم؟ گام هشتم: با نمایش پیغام بالا، دستگاه خود را Unlock نموده و تنها یک بار بر روی Evasi0n 7 بزنید.

گام نهم: با انجام این کار، اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. صفحه‌نمایش دستگاه سیاه شده و نرم‌افزار Evasi0n 7 بر روی رایانه، پروسه جیلبریک را ادامه می‌دهد.

گام‌دهم: حالا تا نمایش کلید Exit صبر نموده و سپس بر روی آن کلیک کنید. در ادامه دستگاه چندین بار Reboot خواهد شد. وقتی لاک‌اسکرین دستگاه، نمایش داده شد، یعنی فرآیند جیلبریک به پایان رسیده است.

CydiaIcon

گام یازدهم: بر روی Cydia کلیک کنید و تا پیکربندی اولیه آن شکیبا باشید. در ادامه با کلیک بر روی گزینه User، خود را به عنوان کاربر سیدیا معرفی نموده و بر روی Upgrade Essential کلیک کنید تا بروز رسانی‌های ضروری سیدیا انجام شوند.

تمام! از حالا شما می‌توانید از دستگاه جیلبریک‌شده خود لذت ببرید. ویدئوی زیر، مراحل فوق را به صورت تصویری نمایش می‌دهد:

تجربه کاربری خود را در این زمینه با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده