برنامه‌نویس بی‌خانمان نیویورکی اولین اپلیکیشن خود برای اندروید و iOS را منتشر کرد

برنامه‌نویس بی‌خانمان نیویورکی اولین اپلیکیشن خود برای اندروید و iOS را منتشر کرد

مهرماه گذشته خبری در مورد یک مرد بی‌خانمان با نام لئوگرند منتشر شد که با پیشنهاد یک برنامه‌نویس با نام پاتریک‌مک‌کنلوگ، مبنی بر شرکت در 16 جلسه کلاس برنامه‌نویسی به‌جای دریافت 100 دلار کمک مالی موافقت کرده بود. شاید در سال‌های آتی وی تبدیل به یکی از نام آشناترین توسعه دهندگان اپلیکیشن برای انوع پلتفرم‌های تلفن‌های هوشمند شود.

لئو که در یک شرکت بیمه ب نام MetLife مشغول به کار بود، پس از بیکار شدن در سال 2011 متعاقبا خانه‌ی خود را نیز از دست داده و تبدیل به یک بی‌خانمان گشت.

وی یک کروم‌بوک را به همراه سه کتاب در مورد برنامه‌نویسی هدیه گرفت و کلاس آموزشی وی نیز هر آخر هفته توسط واتریک‌مک‌کنلو برگزار می‌شد. هم‌اکنون لئو اولین اپلیکیشن خود را با نام Trees for Cars منتشر کرده است که کاربران اندروید و همچنین iOS قادرند از آن استفاده کنند. هدف از توسعه‌ی این اپلیکیشن کاهش مسافرت‌های درون شهری با خودروهای شخصی در جهت کاهش میزان دی‌اکسیدکربن است. کاربران می‌توانند با مشخص کردن مقصد خود، مسیر پیشنهادی و وسایل نقلیه‌ی دیگری را برای رسیدن به مقصد امتحان کنند. این اپلیکیشن علاوه بر مشخص کردن موارد ذکر شده، میزان دی‌کسیدکربن متساعد شده را نیز مشخص می‌کند که در صورت استفاده کاربر از وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی، وارد محیط خواهد شد. تمامی قسمت‌های این اپلیکیشن توسط لئو توسعه داده شده است و تمامی عواید حاصل از فروش این اپلیکیشن نیز به وی تعلق خواهد گرفت.

از طریق این اپلیکیشن می‌توان با افراد نزدیک محل سکونت یا محل کار خود نیز آشنا شد و با یکدیگر برای رفتن به محل کار با یک وسیله قرار گذاشت. به این ترتیب افراد هم مسیر می‌توانند بصورت نوبتی با خودرو یکدیگر بین محل کار و منزل خود رفت و آمد کنند.

این اپلیکیشن با قیمت 0.99 دلار از گوگل‌پلی و آیتونز قابل خرید است. برای دریافت آموزش‌هایی که لئو از آن‌ها استفاده کرده است، می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده