اپل ۴۵ ساله شد؛ تیم کوک: می‌خواهیم داستانی ارزشمند خلق کنیم

اپل ۴۵ ساله شد؛ تیم کوک: می‌خواهیم داستانی ارزشمند خلق کنیم

تیم کوک، مدیرعامل اپل، به‌ مناسبت ۴۵ سالگی این شرکت یادداشتی برای کارمندان ارسال کرده است. کوک در یادداشت می‌گوید او و اعضای اپل به ‌دنبال خلق داستانی هستند که ارزش بازگو کردن داشته باشد.

اپل یکم آوریل ۲۰۲۱ (۱۲ فروردین ۱۳۹۹) رسما ۴۵ ساله شد. تیم کوک، مدیرعامل اپل، برای بزرگداشت چهل‌ و‌ پنج‌ سالگی شرکت تحت مدیریتش نه‌تنها توییتی منتشر کرد بلکه یادداشتی در اختیار کارمندان اپل قرار داد و به آن‌ها گفت داستانی خلق کنند که ارزش بازگو کردن داشته باشد.

به گزارش 9to5Mac، تیم کوک یادداشت خود را با این جمله آغاز می‌کند که کارمندان باید خود را دوباره وقف مأموریت اپل کنند و بدین شیوه از این مناسبت نهایت استفاده را ببرند. کوک می‌گوید: «در یکم آوریل ۱۹۷۶ (۱۲ فروردین ۱۳۵۵) شرکتی در کوپرتینو بنیان‌گذاری شد تا محصولاتی تحول‌آفرین تولید کند که می‌توانند دستاوردهای حوزه‌ی فناوری را بازتعریف و به مردم برای زندگی راحت‌تر کمک کنند. ۴۵ سال بعد، ما دوباره خودمان را وقف این مأموریت می‌کنیم و به ‌جای اینکه مأموریت را به‌عنوان چیزی در گذشته بشناسیم، آن را تا مدت‌زمانی طولانی زنده نگه می‌داریم.»

تیم کوک می‌نویسد اوضاع در سال‌های گذشته تغییرات زیادی کرده است؛ اما تمرکز اپل روی «تنظیم سرعتی که دیگران در تلاش برای رسیدن به آن هستند» دست‌خوش تغییر نشده. تیم کوک در بخشی از یادداشتش با اطمینان می‌گوید اپل هیچ‌گاه تا این حد پتانسیل و نیروی متخصص برای انجام کارهای بزرگ نداشته است؛ اما این موضوع نباید باعث شود دست از تلاش بکشد. کوک می‌گوید پتانسیل بزرگ برای عملی شدن به آدم‌های بزرگ نیاز دارد. او همچنین به چالش‌های سال اخیر برای اپل اشاره کرد و گفت روزهای روشن‌تری در راه هستند.

کوک می‌گوید سال گذشته، همه‌ی ما را به شیوه‌ای که حتی باور نمی‌کردیم مورد آزمایش قرار داده است. سال ۲۰۲۰ ما را ملزم‌ به تطبیق پیدا کردن با شرایط جدید کرد و باعث پیچیده‌تر شدن شرایط کاری شد. کوک ادامه می‌دهد: «می‌دانم دستاوردهای یکایک ما در این دوران باید باعث شود که بسیار به خود افتخار کنیم. در چالشی که هر نسل یک بار اتفاق می‌افتد، چیزهایی که خلق می‌کنیم و نحوه‌ی خلق آن‌ها، منابع ارزشمند و بادوام جدیدی در دسترس مردمی قرار داده است که دوستشان داریم و روی آن‌ها حساب باز می‌کنیم. می‌دانیم در بسیاری از حوزه‌ها روزهای روشن‌تری در راه هستند.» 

 تیم کوک یادداشت خود را با جمله‌ای از استیو جابز پایان می‌دهد. او می‌گوید استیو جابز سال‌ها قبل در ایمیلی برای گرامیداشت تولد اپل گفته است: «سفر شگفت‌انگیزی بود؛ اما مسیرمان را تقریبا هنوز شروع نکرده‌ایم.» کوک می‌گوید این گفته امروز نیز حقیقت دارد و ادامه می‌دهد: «هیچ ‌یک از ما برای پایان داستان اینجا نخواهیم بود؛ اما تمام تمرکز خود را به کار می‌بندیم داستانی خلق کنیم که ارزش بازگو کردن داشته باشد.»

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید