قیمت بلیت پروازهای داخلی از ابتدای آبان با دلار آزاد محاسبه می‌شود

قیمت بلیت پروازهای داخلی از ابتدای آبان با دلار آزاد محاسبه می‌شود

قیمت بلیت پروازهای داخلی از ابتدای آبان‌ماه، براساس نرخ دلار ۲۸ هزار تومانی و ظرفیت ۶۰ درصدی پروازها محاسبه می‌شود.

هشت ماه پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران و زمین‌گیر شدن صنعت گردشگری، تحمیل هزینه‌های شدید به فعالان این صنعت قابل‌انتظار بود.

با شدت‌گرفتن شیوع بیماری کووید ۱۹ و قرارگرفتن اکثر استان‌های کشورمان در وضعیت قرمز، هم‌اکنون شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها و فروش بلیت تنها به‌میزان ۶۰ درصد ظرفیت شده‌اند. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد که از ابتدای آبان‌ماه، قیمت بلیت پروازهای داخلی با دو معیار ارز ۲۸ هزارتومانی و ظرفیت ۶۰ درصدی پرواز محاسبه می‌شود. پیش‌تر، قیمت بلیت براساس دلار ۱۱ هزار تومانی محاسبه می‌شد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی توضیح می‌دهد: «حدود ۶۰ درصد هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی، ارزی است. قطعات هواپیما و موتور از خارج کشور تهیه می‌شود که باید شرکت‌ها برای تأمین آن ارز پرداخت کنند.» اسعدی اضافه می‌کند که بانک مرکزی از سال گذشته ارز نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی اختصاص نمی‌دهد و به‌همین دلیل این شرکت‌ها ناچار هستند تا ارز را از بازار آزاد تهیه کنند.

گران‌ترین پرواز داخلی از مقصد بندرعباس به تبریز با قیمت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ارزان‌ترین پرواز در مسیرهای تهران - اراک و تهران - اردبیل با قیمت ۴۹۱ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود؛ اما شاید دانستن قیمت پرواز در یکی از مسیرهای پرترافیک هم برای‌تان جالب باشد؛ سقف قیمت بلیت تهران به مشهد یک میلیون و ۳۵۴ هزار و کف آن ۶۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

جدول نرخ جدید پروازهای داخلی را می‌توانید ازطریق وب‌سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی مشاهده کنید.

منبع farsnews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده