هفت راه سریع برای ارتباط با دیگران

هفت راه سریع برای ارتباط با دیگران

با پرسیدن این هفت سوال، گفت‌و‌گوی خود با دیگران را از حالت گپ زدن‌های گذرا به مکالمه‌های عمیق تبدیل کنید و به این وسیله کسب‌و‌کار خود را گسترش داده و همین‌طور تجربه‌ی زندگانی خود را غنی‌تر کنید.

 اگر شما هم مثل من یک شخصیت درون‌گرا دارید، برقراری رابطه با دیگران برای‌تان سخت خواهد بود. اگر هم شخصیت برون‌گرایی داشته باشید، باز با چالش دیگری مواجه خواهید بود؛ به این شکل که شخصیت برون‌گرای شما ممکن است روی اشخاصی که قصد آشنایی بیش‌تر با آن‌ها را دارید، تاثیر منفی بگذارد و آن‌ها را از شما دور کند.

هر نوع شخصیتی که دارید، اصلا نگران نباشید. برای همه‌ی ما دستورالعمل‌هایی وجود دارد.

در آخرین جایزه‌ی میراث خواننده (Reader's Legacy awards)، شانس ملاقات با لری بنت (Larry Benet) را پیدا کردم. لری بنت، از بنیانگذاران مراسم SANG است. مراسمی که سخنرانی‌هایی هم‌چون تونی شیه، تونی رابینز و جک کنفیلد(Tony Hsieh, Tony Robbins, Jack Canfield) را در خود داشته است.

بی‌راه نگفته‌ایم اگر ادعا کنیم، لری بنت، همه‌ی آن‌هایی که اسم و رسمی در کسب‌و‌کارشان دارند را، در تمام دنیا، می‌شناسد. با در نظر داشتن این مساله، در ادامه، هفت سوالی که لری بنت در گفت‌و‌گوهایش استفاده می‌کند را آورده‌ام. وی، از این سوالات برای تبدیل کردن گفت‌و‌گوهایش از حالت گپ‌و‌گفت گذرا به دیالوگ‌های عمیق و معنی‌دار، استفاده می‌کند.

۱- اوقات فراغت خود را چگونه می‌گذرانید؟

۲- برای چه چیزی، بیش از همه، شور و شوق دارید؟

۳- انگیزه و هدف اصلی شما چیست؟

۴- لذت‌های شیطنت‌آمیزتان چه‌ها هستند؟ (و چرا؟)

۵- در زندگی خود بیش از همه، به چه چیزی افتخار می‌کنید؟

۶- آرزوی انجام چه کارهایی را در طول زندگی خود دارید؟

۷- در صورتی که من بتوانم  کسب‌و‌کاری به شما معرفی کنم، مشتری یا همکار ایده‌آل شما چه خصوصیاتی دارد؟

پاسخ شما برای این پرسش‌ها چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده