تماشا کنید: نوکیا 150 ساله شد!

تماشا کنید: نوکیا 150 ساله شد!

شاید این روزها نسبت به دیگر شرکت‌ها کمتر از کمپانی نوکیا نامی برده شود. اگرچه بخش موبایل این شرکت به مایکروسافت فروخته شده ولی هنوز هم این برند با تجارت شبکه و نقشه‌های خود نفس می‌کشد و همچنان بعد از 150 سال ردپایی از روزهای درخشان نوکیا در ذهن کاربران تداعی می‌شود. با زومیت همراه باشید.

150 سال قبل در چنین روزی کمپانی فنلاندی نوکیا در نزدکی رودخانه Nokianvirta تاسیس شد و کار این شرکت تولید کاغذ از چوب و فروش آن به روسیه، انگلستان و فرانسه بود. بعدها نوکیا به سراغ تولید لاستیک رفت که هنوز هم می‌توان تایرهای خودرو با نام Nokian را دید و بعد از جنگ جهانی دوم این شرکت تصمیم گرفت تا با خرید Finnish Cable Works بزرگترین سرمایه‌گذاری خود را انجام دهد.

طی 60 سال اخیر Nokia Group متشکل از 3 کمپانی تاسیس شد و کار خود را با تولید دستگاه‌های الکترونیکی آغاز کرد. شرایط تولید گوشی‌های منحصر به فرد نوکیا در دهه 90 میلادی، اوایل قرن 20 و تا امروز از همین جا پایه‌ریزی شد.

قرارداد کمپانی نوکیا با مایکروسافت سبب شده تا فنلاندی‌ها نتوانند تا سال 2016 گوشی‌های موبایل را تحت برند خود تولید کنند، ولی برخلاف تکذیب‌های رسمی، همچنان شایعاتی وجود دارد که بعد از پایان تاریخ این قرارداد یک بار دیگر نوکیا به تجارت گوشی‌های موبایل باز خواهد گشت. نوکیا برای نمایش تاریخچه طولانی و پر افتخار خود ویدیویی منتشر کرده که در ادامه می‌توانید تماشا کنید. 

دانلود ویدیو

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده