تماشا کنید: قطار مغناطیسی ژاپن رکورد سرعت را با ثبت 600 کیلومتر در ساعت دوباره شکست

تماشا کنید: قطار مغناطیسی ژاپن رکورد سرعت را با ثبت 600 کیلومتر در ساعت دوباره شکست

در هفته‌ای که گذشت ژاپنی‌ها رکورد سرعت را با قطار مغناطیسی خود پس از 12 سال جابجا کردند. حال کمپانی قطار‌های ژاپن موفق شده در دومین آزمایش در طول یک هفته، رکورد خود را با ثبت سرعت 600 کیلومتر در ساعت بهبود ببخشد.

ژاپنی‌ها هم‌اکنون در حال تست قطار مغناطیسی خود در مسیر آزمایشی ساخته شده در یاماناشی هستند. پس از آنکه این قطار روز جمعه موفق شد تا رکورد سرعت 12 ساله‌ی مربوط به قطارهای مغناطیسی را از آن خود کند، حال در دومین آزمایش دوباره شاهد رکورد شکنی این قطار با ثبت سرعت 603 کیلومتر در ساعت هستند.

ژاپنی‌ها برای راه‌اندازی تجاری خطوط قطارهای مغناطیسی در سال 2027 میلادی برنامه‌ریزی می‌کنند. براساس پیش‌بینی‌ها با توجه به اضافه شدن وزن مسافران و بار، انتظار می‌رود قطارهای تجاری مورد استفاده قادر باشند تا با حداکثر سرعت 505 کیلومتر در ساعت حرکت کنند. اولین خط قطار مغناطیسی نیز بین توکیو و ناگویا برقرار خواهد شد که فاصله‌ی سفر بین این دو شهر را به 40 دقیقه کاهش خواهد داد. در حال حاضر این مسیر با استفاده از قطارهای شینکانسن، در 100 دقیقه پیموده می‌شود. ژاپنی‌ها درصدد صادرات این فناوری نیز هستند و در مسیر قطار مغناطیسی واشنگتن به نیویورک که از بالتیمور نیز عبور می‌کند، سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده