توافق نهایی سونی و مارول: Spider-Man به جمع دنیای سینمایی مارول پیوست

توافق نهایی سونی و مارول: Spider-Man به جمع دنیای سینمایی مارول پیوست

 سرانجام پس از کش و قوس‌ها و شایعات فراوان پیرامون آینده‌ی سری فیلم‌های Spider-Man، سونی و مارول بر سر ساخت سری جدید این‌بار در دنیای فیلم‌های استودیوهای مارول (هالک، مرد آهنی، ثور و ...) به توافق رسمی رسیدند.

به نقل از زومجی، طبق توافق شب گذشته‌ی سونی و مارول، شخصیت اسپایدرمن، ابتدا در یکی از فیلم‌های پیش روی مارول حضور پیدا خواهد کرد و سپس در فیلم اختصاصی خود ایفای نقش می‌کند. فیلم جدید اسپایدرمن که آغازگر مجموعه‌ای نو خواهد بود، ۲۸ جولای ۲۰۱۷ (۶ مرداد ۱۳۹۶) به تهیه‌کنندگی مشترک امی پاسکال از شرکت سونی و کوین فیگه، مدیر کل و تهیه‌کننده‌ی استودیوهای مارول، روی پرده‌های سینما اکران خواهد شد. امی پاسکال شخصی است که برای اولین بار سری اسپایدرمن را در شرکت سونی پایه‌گذاری کرد. به نقل از سایت رسمی مارول، هر دو شرکت در زمینه‌ی ایجاد پتانسیل و ادغام دنیا‌ی شخصیت‌های مارول با فیلم‌های اسپایدرمن، تلاش خواهند کرد. باب ایگر، مدیر کل شرکت دیزنی که صاحب امتیاز فیلم‌های استودیوهای مارول است، ضمن ابراز خوشحالی از عقد این قرار داد، گفت:

اسپایدرمن یکی از برترین شخصیت‌های مارول است و در سراسر دنیا دوست‌داران بی‌شماری دارد. ما از اینکه با سونی پیکچرز همکاری می‌کنیم تا مرد عنکبوتی را به دنیای سینمایی مارول بیاوریم، هیجان‌زده هستیم. این کار باعث شده تا فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای روایت داستان و ساخت مجموعه ایجاد شود.

ایگر در صحبت‌های خود به درخواست چند‌سال طرفداران اشاره کرد و گفت ما می‌دانستیم که طرفداران کمیک‌های مارول و دنیای سینمایی مارول، بسیار خواهان آوردن شخصیت اسپایدرمن به این دنیای بزرگ و شگفت‌انگیز بوده‌اند. نکته‌ی مهم در مورد این قرارداد، حد و مرزهایی است که بین دو شرکت مشخص شده است. طبق این قرارداد، سونی همچنان مالک تمام و کمال شخصیت اسپایدرمن است و تمام درآمد حاصل از فروش و عرضه‌ی فیلم‌های مستقل این شخصیت همچنان در اختیار آنها خواهد بود. بر این اساس سونی می‌تواند برای حضور شخصیت‌ اسپایدرمن در فیلم‌های پیشنهادی مارول پاسخ مثبت و منفی بدهد. در سوی دیگر، مارول در به کارگیری شخصیت اسپایدرمن نباید مرکزیتی برای آن قائل شود که بعد در پی مخالفت احتمالی سونی، با مشکل مواجه شود.

با این حال، به نظر نمی‌رسد که سونی و مارول برای ایجاد فیلم‌های مشترک، برنامه‌ریزی‌های طولانی مدت نداشته باشند و ظاهرا شرکت‌های مارول و سونی برای به توافق رسیدن یکی دو سال مذاکره کرده‌اند. تا تاریخ اکران اولین قسمت از مجموعه‌ی جدید اسپایدرمن در سال ۲۰۱۷، مارول فرصت‌های زیادی دارد تا این شخصیت را در یکی از فیلم‌های خود معرفی کند. البته، به نظر نمی‌رسد که این شخصیت در اونجرز: عصر اولتران و مرد مورچه‌ای که سال جاری میلادی اکران می‌شوند، حضور داشته باشد، اما سال ۲۰۱۶ می‌تواند یک فرصت طلایی برای اسپایدرمن محسوب شود.

Civil War

قسمت سوم فیلم کاپیتان آمریکا که جنگ‌های داخلی نام دارد ( Captain America: Civil War) دقیقا براساس کتاب کمیکی با همین نام است که اگر سازندگان آن براساس کتاب پیش بروند، باید اسپایدرمن را که یکی از شخصیت‌های کلیدی داستان است، وارد فیلم کنند. قبلا از خبر رسمی امروز، شایعات بسیاری پیرامون این قضیه بود که حتی منتفی هم شد، اما حالا با این خبر، احتمال حضور اسپایدرمن در این فیلم چند برابر شده و شاید مارول برای اولین بار از مردعنکبوتی جدید رونمایی کند. فرصت دیگر برای اسپایدرمن، حضور در فیلم دکتر استرنج ( Doctor Strange)، فیلم جدید دیگری از دنیای مارول است که قرار است یک دنیا و شخصیتی کاملا جدید را با حضور بازیگر مطرح، بندیکت کامبربچ در جهان مارول به نمایش بگذارد. احتمال حضور اسپایدرمن در این فیلم بسیار کم است، اما بعید نیست. 

اسپایدرمن

اگر توجه داشته باشید، گفته شده که سونی مجموعه‌ای جدید را در سال ۲۰۱۷ آغاز خواهد کرد. بنابراین هیچ ادامه‌ای برای قسمت دوم فیلم اسپایدرمن شگفت انگیز که سال پیش اکران شد، وجود نخواهد داشت و اندرو گارفیلد دیگر در قالب مرد عنکبوتی ایفای نقش نخواهد کرد. هنوز سونی و مارول اسمی از بازیگر جدید نقش مرد عنکبوتی به میان نیاورده‌اند، اما شایعاتی از احتمال حضور دوباره‌ی توبی مگوایر (بازیگر سه‌گانه‌ی اول فیلم اسپایدرمن) به گوش می‌رسد.

در پی این اتفاقات، مارول تاریخ اکران چهار فیلم‌ خود را تغییر داد. اولین فیلم،Thor: Ragnarok نام دارد که حالا در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۷ (۱۲ آبان ۱۳۹۶) اکران خواهد شد. به دنبال آن، Black Panter در ۶ جولای ۲۰۱۸ ( ۱۵ تیر ۱۳۹۷) روی پرده‌ی سینماها خواهد رفت و فیلم مورد انتظار Captain Marvel در ۲ نوامبر ۲۰۱۸(۱۱ آبان ۱۳۹۷) اکران خواهد شد. در آخر، فیلم جالب Inhumans که دنیایی شبیه به سری فیلم‌های مردان ایکس دارد، در تاریخ ۱۲ جولای ۲۰۱۸ (۲۱ تیر ۱۳۹۷) ارائه خواهند شد. تاریخ اکران فیلم دو قسمتی Avengers: Infinity War تغییری نکرده‌ و در ۴ می ۲۰۱۸ (۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷) و ۳ می ۲۰۱۹ (۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸) می‌توانیم این دو قسمت را روی پرده‌ی سینماها مشاهده کنیم.

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی و سرگرمی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید