اسپایکر از نسخه قدرتمندتر C8 در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کرد

اسپایکر از نسخه قدرتمندتر C8 در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کرد

اسپایکر نسخه‌ی جدید از سوپراسپرت C8 را در نمایشگاه ژنو رونمایی کرد که از پیشرانه‌ی توانمند کوینیگزگ بهره می‌برد.

از خودروی جدید اسپایکر (Spyker) با نام C8 پریلیتور (C8 Preliator) در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ رونمایی شد. این خودرو از یک پیشرانه‌ی هشت سیلندر خورجینی متعلق به کوینیگزگ (Koenigsegg) با توان ۵۹۲ اسب‌ بخار بهره می‌برد. این پیشرانه‌ی جدید ۵ لیتری تنفس طبیعی جایگزین نمونه‌ی ۴.۲ لیتری آئودی شده است که در مدل سال پیش استفاده می‌شد. پیشرانه‌ی جدید قابلیت تولید گشتاوری معادل ۶۰۰ نیوتون‌متر دارد و برای آن یک جعبه‌دنده‌ی دستی در نظر گرفته شده است.

اسپایکر

وزن مدل ۲۰۱۶ خودروی سی‌۸ پریلیتور در حدود ۱۳۵۰ کیلوگرم است. این خودرو در مدت زمان ۳.۷ ثانیه از سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن نیز ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. با این که مدل جدیدتر Spyker 2017 با پیشرانه‌ی بزرگ‌تری تولید شده، وزن بیشتری نسبت به نمونه‌ی قبلی خواهد داشت؛ اما مطمئنا عملکرد هر دو  مدل کوپه و اسپایدر آن نیز بهبود یافته است، البته این موضوع هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

آخرین مدل اسپایکر در کابین خود از روکش و سوییچ‌های آلومینیومی بهره می‌برد و همچنین از چرم دست‌دوز نیز در آن استفاده شده است. مدل اسپایدر مجهز به سقف تاشوی برقی است. ویکتور مولر (Victor Muller)، مدیرعامل اسپایکر در که در نمایشگاه خودروی ژنو حضور دارد، در این باره چنین گفته است:

این بزرگ‌ترین پیشرفت تکنولوژیک اسپایکر از زمان تاسیس آن در سال ۲۰۰۰ است. من همیشه تکنولوژی بالای توسعه داده شده توسط کریستین ون کوینیگزگ (Christian von Koenigsegg) و تیمش در خلق پیچیده‌ترین پیشرانه‌ها و خودروها را تحسین کرده‌ام. من مطمئن هستم که مشتریان ما از بهبود عملکرد C8 Preliator شگفت‌زده خواهند شد.

اسپایکر C8

همچنین کریستین ون کوینیگزگ، موسس و مدیر عامل کوینیگزگ در ادامه اضافه کرد:

کار کردن با شرکت اسپایکر در خصوص تولید موتور اختصاصی برای خودروهای دست‌ساز، لوکس و اسپرت این شرکت برای ما مایه‌ی مباهات است. در خصوص عملکرد این خودرو باید بگویم که پیشرانه‌ی سبک، قدرتمند و چابک ما می‌تواند تجربه‌ی رانندگی با Preliator را دگرگون کند.

در مورد قیمت خودروی پایه Preliator گفتنی است مشتریان برای خرید آن باید حداقل ۳۰۰ هزار یورو بپردازند، البته مدل اسپایدر از این هم گران‌تر است. تنها ۱۰۰ خودرو در محل کارخانه‌ی این شرکت در بریتانیا ساخته خواهد شد. تولید این مدل از سال آینده شروع خواهد شد.

اسپایکر نسل جدید C8

مولر پیش از معرفی مدل‌های جدید گفته بود که این شرکت قصد دارد تا عملکرد خودروهای تولیدی آن‌ها تا حد ممکن دست نخورده و خام باشد تا رانندگان بتوانند حس خالص رانندگی را تجربه کنند. او می‌گوید ساخت یک شاسی‌بلند الکتریکی در تضاد با این سیاست است، اما شنیده‌ها حاکی است که ممکن است در آینده تولید چنین خودروی در دستور کار شرکت اسپایکر قرار گیرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autocar
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده