گرندپری آلمان ۲۰۱۹؛ پیروزی وشتاپن در روز پرحادثه فرمول یک

گرندپری آلمان ۲۰۱۹؛ پیروزی وشتاپن در روز پرحادثه فرمول یک

گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۹ در روزی پرحادثه و جذاب با قهرمانی مکس وشتاپن از تیم استون مارتین ردبول ریسینگ به پایان رسید؛ فتل و کویات در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

رقابت‌های فرمول یک فصل ۲۰۱۹ در مرحله‌ی یازدهم به پیست هاکن‌هایم آلمان رسید و امروز شاهد رقابتی پرحادثه و بسیار جذاب بین رانندگان تیم‌های حاضر بودیم. شاید بتوان این مسابقه را جذاب‌ترین رقابت فصل نام‌گذاری کرد؛ رقابتی پر از پیت‌استاپ، برخورد و خروج رانندگان مختلف که در نهایت با پیروزی تیم ردبول ریسینگ به پایان رسید.

2019 Formula 1 German Grand Prix / گرندپری فرمول یک آلمان

پیروزی در گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۹ این‌بار به تیم استون مارتین ردبول ریسینگ و مکس وشتاپن اختصاص یافت. سباستین فتل که در تعیین خط در رده‌ی آخر قرار گرفته بود، توانست در جایگاه دوم بایستد. پس از وشتاپن و فتل، دنیل کویات از تیم تورو روسو در جایگاه سوم گرندپری آلمان ایستاد.

2019 Formula 1 German Grand Prix / گرندپری فرمول یک آلمان

مسابقه با بارش باران در پیست هاکن‌هایم آغاز شد و از همان ابتدا نوید مسابقه‌ای دلچسب و پرحادثه را می‌داد. سرجیو پرز اولین راننده‌ای بود که در پی حادثه از پیست خارج شد و نتوانست به مسابقه بازگردد. تا اواسط مسابقه تیم‌ها از لاستیک مخصوص باران برای خودروهای خود استفاده می‌کردند اما کوین مگنوسن برای اولین‌بار از لاستیک سافت برای ادامه‌ی مسابقه استفاده کرد تا پس از آن چارلز لکلرک و سایر رانندگان نیز به این استراتژی روی بیاورند. چارلز لکلرک با خروج از مسیر و برخورد به کناره‌ی پیست، از مسابقه کنار رفت و پس از آن نیز نوبت لوئیس همیلتون بود که با دیواره‌ی پیست برخورد کند. البته همیلتون با شانس زیاد توانست به رقابت بازگردد اما هنگام ورود به پیت‌‌لین خطا کرد و با جریمه‌ی پنج ثانیه‌ای روبه‌رو شد. همیلتون در ادامه نتوانست به جایگاهی بهتر از یازدهمی دست یابد.

2019 Formula 1 German Grand Prix / گرندپری فرمول یک آلمان

والتری بوتاس نیز با برخورد به دیواره‌ی پیست نتوانست به مسابقه ادامه دهد تا تمام امیدهای مرسدس بنز برای کسب سکو و حتی امتیاز از گرندپری فرمول یک آلمان بر باد رود. اما راننده‌ی آلمانی فراری که در تعیین خط به جایگاه بیستم رضایت داده بود، با تلاش فراوان خود را به سکوی دوم رساند.

2019 Formula 1 German Grand Prix / گرندپری فرمول یک آلمان

از موارد جالب در مسابقه‌ی فرمول یک امروز می‌توان به کسب سکوی سوم توسط دنیل کویات و خروج هر دو راننده تیم رنو (دنیل ریکیاردو و نیکو هالکنبرگ) اشاره کرد. پس از پایان رقابت، هر دو راننده ی آلفا رومئو، ۳۰ ثانیه پنالتی دریافت کردند که مربوط به تنظیمات کلاچ و کنترل گشتاور در ابتدای مسابقه بود. ناظران معتقدند این ترفند در شرایط بارانی، به سیستم کنترل کشش کمک کرده است. با این شایط همیلتون با قرارگیری در رده هشتم، دو امتیاز کسب کرده و ویلیامز نیز با رابرت کوبیتسا به اولین امتیاز فصل دست رسید.

 

به این ترتیب مکس وشتاپن از تیم استون مارتین ردبول ریسینگ توانست با ثبت زمان یک ساعت و ۴۴ دقیقه و ۳۱/۲۷۵ ثانیه در گرندپری فرمول یک آلمان ۲۰۱۹ به پیروزی برسد. سباستین فتل با اختلاف ۷/۳۳۳ ثانیه در رده‌ی دوم قرار گرفت و دنیل کویات نیز با ۸/۳۰۵ ثانیه اختلاف نسبت به پیشتاز مسابقه، سوم شد. مکس وشتاپن، علاوه بر کسب پیروزی توانست رکورد سریع‌ترین دور مسابقه را هم به نام خود ثبت کند.

رتبهرانندهامتیاز
۱لوئیس همیلتون۲۲۴
۲والتری بوتاس۱۸۴
۳مکس وشتاپن۱۶۲
۴سباستین فتل۱۴۱
۵شارلز لکلرک۱۲۰
۶پیر گسلی۵۵
۷کارلوس ساینز۴۸
۸کیمی رایکونن۳۱
۹دنیل کویات۲۷
۱۰لندو نوریس۲۲

هم‌اکنون در جدول رانندگان، لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و مکس وشتاپن به ترتیب با ۲۲۴ و ۱۸۴ و ۱۶۲ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در جدول تیمی نیز مرسدس‌ AMG پتروناس با ۴۰۷ امتیاز پیشتاز است؛ درحالی‌که فراری و ردبول با ۲۶۱ و ۲۱۷ امتیاز، آن را تعقیب می‌کنند.

رتبهتیمامتیاز
۱مرسدس AMG پتروناس۴۰۷
۲فراری۲۶۱
۳ردبول۲۱۷
۴مک‌لارن۷۰
۵تورو روسو۴۲
۶رنو۳۹
۷آلفا رومئو۳۶
۸ریسینگ پوینت۳۱
۹هاس۱۹
۱۰ویلیامز۰

مرحله‌ی دوازدهم از فصل ۲۰۱۹ فرمول یک، روز ۱۳ مردادماه در مجارستان برگزار می‌شود. 

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید