سریع‌ترین تویوتا سوپرا در پیست نوربرگ رینگ

سریع‌ترین تویوتا سوپرا در پیست نوربرگ رینگ

تویوتا سوپرای تیونینگ‌شده با قدرت ۷۲۰ اسب‌بخاری‌اش، سریع‌ترین تویوتا سوپرایی است که در پیست نوربرگ‌رینگ آلمان زمان ثبت کرده است.

نسل جدید تویوتا سوپرا این روزها توجه زیادی را جلب کرده و در صدر اخبار خودرویی جهان قرار دارد و هیچ‌کس منکر قابلیت‌های حرکتی قدرتمند این خودروِ اسپرت نیست.

تویوتا سوپرایی که در این مطلب درباره‌اش صحبت می‌کنیم، توانایی‌هایی فراتر از خودروِ اسپرت دارد. این سوپرای قدیمی پیشرانه‌ی ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی توربو دارد؛ اما این، خودرویی معمولی نیست و با تیونینگ انجام‌شده می‌تواند ۷۲۰ اسب‌بخار قدرت را روانه چرخ‌های عقب کند.

رانندگی با چنین هیولایی قطعا کار آسانی نیست؛ اما اگر بتوانید از پس مهارکردنش برآیید، خودروِ واقعا سریعی است؛ چون توانسته در پیست نوربرگ‌رینگ آلمان زمان ۷ دقیقه و ۲۸ ثانیه را ثبت کند. ویدئویی نیز از این تویوتا سوپرا موجود است که آن را در‌حال سبقت‌گرفتن از خودرویی رادیکال در نوربرگ‌رینگ نشان می‌دهد.

Totota Supra  / تویوتا سوپرا

پیشرانه‌ی 2JZ موجود در این سوپرای قدیمی، یکی از پیشرانه‌های برتر جهان برای تیونینگ است. درحقیقت، مهم‌ترین مشکل درباره‌ی سوپرا افزایش قدرت موتور آن نیست؛ بلکه توانایی رانندگی لازم برای کنترل این هیولای ۷۲۰ اسب‌بخاری است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده