آزمایش نهایت سرعت پورشه کاین توربو ۲۰۱۸

آزمایش نهایت سرعت پورشه کاین توربو ۲۰۱۸

پورشه کاین توربو یکی از سریع‌ترین کراس‌اور لوکس بازار است؛ برای تماشای نهایت سرعت این مدل آلمانی، همراه زومیت باشید.

زمانی که صحبت از شاسی‌بلندهای قدرتمند و سریع می‌شود نام‌هایی همانند لامبورگینی اوروس، بنتلی بنتایاگا، مازراتی لوانته و آئودی SQ7 یادآور می‌شوند؛ در این بین اما، نباید یکی از مهم‌ترین خودروهای این کلاس، پورشه کاین توربو (Cayenne) را از قلم انداخت.

نسل سوم این خودرو به تازگی وارد بازار شده و سطوح بالایی از عملکرد و قدرت را به نمایش گذاشته است. پورشه کاین جدید را باید یک شاسی‌بلند اسپرت تمام عیار دانست که توانایی‌های فنی بسیار زیادی دارد. ابتدا بگذارید به مشخصات این خودرو بپردازیم. روی کاغذ پورشه کاین توربو به یک پیشرانه‌ی V8 از نوع توئین توربو مجهز است؛ این پیشرانه ۴ لیتر حجم دارد و می‌تواند ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

Cayenne

رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برای این شاسی‌بلند قدرتمند تنها ۴.۱ ثانیه زمان می‌برد و بر اساس گفته‌های مقامات پورشه، حداکثر سرعت این خودرو نیز ۲۸۶ کیلومتر بر ساعت است. اما تنها اعلام رسمی مشخصات فنی برای همه کافی نیست. برای مثال تیم اتوتاپ NL  که ویدئوی‌های جذابی از آزمایش نهایت سرعت خودروهای مختلف در اتوبان‌های آلمان تهیه می‌کند، این‌بار به سراغ پورشه کاین توربو و بررسی عملکرد فنی آن رفته است. ویدئوی اتوتاپ NL در انتهای این مطلب قرار داده شده است؛ با دیدن آن متوجه می‌شویم که حداکثر سرعت پورشه کاین توربو در عمل تفاوت واضحی با مشخصات اعلامی سازنده دارد.
Cayenne


در این ویدئو پورشه کاین توربو به سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. نکته‌ای که با دیدن این بررسی ویدئویی به ذهن خطور می‌کند این است که چرا متخصصین پورشه، نهایت سرعت این مدل را به‌طور دقیق اعلام نکرده‌اند. اگر سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت را نهایت عملکرد واقعی پورشه کاین بدانیم باید گفت این خودرو در کنار لامبورگینی اوروس، یکی از سریع‌ترین خودروهای شاسی‌بلند موجود در بازار است.

به این نکته هم باید اشاره کرد که لامبورگینی اوروس از نظر قدرت اختلاف زیادی با پورشه کاین توربو دارد؛ درواقع لامبورگینی اوروس با پیشرانه‌‌ای مشابه کاین،  ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دراختیار دارد. پیشنهاد می‌کنیم، ویدئوی تست جالب اتوتاپ NL را از دست ندهید.       

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده