لامبورگینی هوراکان، سریع‌ترین خودروی جهان در درگ ۸۰۰ متر

لامبورگینی هوراکان، سریع‌ترین خودروی جهان در درگ ۸۰۰ متر

لامبورگینی هوراکان تقویت شده، مجهز به دو توربوشارژر و ۳۰۰۰ اسب بخار قدرت، با رسیدن به سرعت ۴۱۷ کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین خودروی جهان در مسیر ۸۰۰ متری شد.

مسابقات سرعت ۸۰۰ متری در چند سال اخیر جذابیت فراوانی پیدا کرده است. در این مسابقات فقط یک چیز مهم است: سریع‌ترین خودرو در مسیر ۸۰۰ متری (به‌صورت دقیق ۰.۵ مایل یا ۸۰۴.۷ متر). از سال ۲۰۱۵ تا به‌امروز، هر سال خودروها رکوردهای سریع‌تری ثبت کرده‌اند.

Lamborghini Huracan / لامبورگینی هوراکان

امسال نیز تیم آمریکایی تیونینگ آندرگراوند ریسینگ (Underground Racing) در کلرادو اسپرینگ حاضر شدند تا با پروژه‌ی خاص خود، از مقام سریع‌ترین خودروی جهان در مسیر ۸۰۰ متری دفاع کنند. این تیم از یک دستگاه لامبورگینی هوراکان با پیشرانه‌ی استاندارد ۱۰ سیلندر V شکل اما در کنار سیستم حرفه‌ای توئین توربوشارژ با قدرت نزدیک به ۳۰۰۰ اسب بخار استفاده می‌کند. رکورد جهانی سرعت در مسیر ۸۰۰ کیلومتری سال گذشته با همین خودرو و سرعت ۴۱۳.۶ کیلومتر بر ساعت ثبت شده بود. هوراکان ۳۰۰۰ اسب بخاری که مجوز تردد جاده‌ای هم دارد، امسال با یک رقیب سرسخت ژاپنی آشنا روبرو بود. نیسان GT-R پروژه‌ی ۳۰۰۰ اسب بخاری تیم اکستریم توربو سیستم (Extreme Turbo System) که پیش از این عنوان سریع‌ترین خودروی جهان در مسیر ۸۰۰ متری را کسب کرده بود، باهدف دست‌یابی به سرعت بالاتر از ۴۱۰ کیلومتر بر ساعت حاضر شد.

Lamborghini Huracan / لامبورگینی هوراکان

لامبورگینی هوراکان مجهز به دو توربوشارژر بزرگ، در دورهای اول به سرعت ۳۹۲.۷ کیلومتر بر ساعت رسید. پس از بهینه‌سازی بیشتر برای ایجاد چسبندگی، هوراکان به رکورد سال پیش خود (۴۱۳.۶ کیلومتر بر ساعت) رسید. پس از تیم آندرگراوند ریسینگ، GT-R پرقدرت شانس خود را آزمایش کرد که نهایت با سرعت ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت به کار خود پایان داد. اما هوراکان تنها دست‌یابی به رکورد سال گذشته خود بسنده نکرد و در آخرین دور، به سرعت فوق‌العاده‌ی ۴۱۷.۹ کیلومتر بر ساعت، ۴.۳ کیلومتر سریع‌تر از سال گذشته رسید و علاوه بر حفظ مقام سریع‌ترین خودروی جهان در مسیر ۸۰۰ متری، این رکورد را افزایش داد.

Lamborghini Huracan / لامبورگینی هوراکان

مقایسه‌ی عملکرد خودروهای بهینه شده با مدل‌های کارخانه‌ای منصفانه نیست، اما هایپرکار کونیگزگ آگرا RS که در حال حاضر رکورد جهانی گینس سریع‌ترین خودروی جاده‌ای را در اختیار دارد، برای رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت به مسیری با مسافت بیش از ۱.۶ کیلومتر نیاز دارد. تیم تیونینگ آندرگراوند ریسینگ علاوه بر شرکت در مسابقات درگ مختلف، پکیج‌های تیونینگ متنوع برای خودروهایی چون لامبورگینی هوراکان، لامبورگینی اونتادور، آئودی R8 و فراری F430 هم عرضه می‌کند. تمام محصولات این تیم با قدرت‌های ۶۰۰ تا ۳۰۰۰ اسب بخار مجوز تردد در خیابان‌های عمومی را هم دارند. به گفته‌ی متخصصان این تیم آمریکایی، خودروهای بهینه‌ شده با وجود قدرت بالا، در تردد شهری و بین شهری سواری آزاردهنده ندارند.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم تا ویدئویی جذاب از رکوردگیری لامبورگینی هوراکان و نیسان GT-R، تماشا کنید.


لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده