قایق برابوس شادو 800، معرفی شد

سه‌شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
برند مشهور برابوس که در زمینه‌ی تیونینگ خودروهای مرسدس بنز فعالیت می‌کند، این بار با همکاری شرکت کشتی‌سازی آکسوپار اقدام به تولید یک قایق لوکس با نام شادو 800 کرده است.

برابوس نام‌آشنا‌ترین شرکت در زمینه تقویت و ارتقاء خودروهای مرسدس بنز است؛ اما به‌تازگی دست به همکاری با شرکت آکسوپار زده که حاصل آن، ساخت یک قایق با نام Shadow 800 است. در ویدئویی که انتهای این مطلب قرار دادیم ویژگی‌های قایق لوکس و ۸۰۰  اسب بخاری برابوس نشان داده می‌شود که دارای پیشرانه‌ی یکسانی با مرسدس G کلاس مدل G850 دارد.

شادو 800 دارای طول ۱۱.۲ متر است و قدرت مورد نیاز برای حرکت را از دو پیشرانه‌ی 400R تأمین می‌کند. هر کدام از این پیشرانه‌های شش سیلندر ۲.۷ لیتری که به سوپرشارژر مجهز شده‌اند توانایی تولید ۴۰۰ اسب بخار قدرت دارند و این قایق را قادر می‌سازند به حداکثر سرعت ۵۰ گره دریایی یا ۹۳ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

این قایق توانایی دارد تا انبوهی از ملزومات ناوبری و مسیریابی  را با خود حمل کند. شادو 800 در دو تم مختلف قابل سفارش است که یکی از آن‌ها دقیقا به سبک طراحی‌ برابوس با استفاده گسترده از رنگ مشکی به همراه دوخت قرمز خواهد بود. البته طراحان قایق به این نکته نیز توجه داشته‌اند که ممکن است استفاده گسترده از رنگ مشکی به مذاق تمامی خریداران خوش نیاید و به همین دلیل، رنگ خاکستری را نیز به‌عنوان یک آپشن در دسترس خریداران قرار داده است. برابوس در این قایق از قطعات فیبر کربنی سبک‌وزن استفاده کرده است که غالبا دارای رنگ‌ مشکی یا خاکستری هستند. در زیر عرشه این کشتی نیز جای خواب برای دو نفر در نظر گرفته شده است که در سفرهای طولانی می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

برابوس و آکسوپار قصد دارند ۲۰ دستگاه از این قایق تولید کنند و قیمت آن‌ در آلمان، حدود ۴۷۵ هزار دلار اعلام شده است. البته این قیمت با انتخاب آپشن‌های بیشتر می‌تواند افزایش یابد. از جمله امکانات سفارشی برای این قایق می‌توان به تلویزیون ۴۲ اینچی اپل TV و سیستم صوتی فراگیر اشاره کرد. 

شرکت‌های برابوس و آکسوپار، در سال ۲۰۱۹  قصد احداث یک کارخانه دارند تا بتواند تعداد بیشتری از این قایق‌ها تولید کنند و حتی یک مدل بزرگ‌تر  به طول ۱۳.۷۲ متر به محصولات خود اضافه کنند. 

مطالب مشابه

نظرات