نمایش دیدنی آوتوروس؛ بزرگ ترین شاسی بلند جهان

نمایش دیدنی آوتوروس؛ بزرگ ترین شاسی بلند جهان

یک شرکت روسی به نام آوتوروس از یک خودروی شاسی بلند غول پیکر با نام شامان رونمایی کرده است که دارای ۴ محور و ۸ چرخ محرک است. این محصول، بزرگ‌ترین خودروی تجاری دنیا محسوب می‌شود.

زمانی که مرسدس بنز از مدل AMG G63 6×6 رونمایی کرد به نظر می‌رسید که این خودرو یک شاسی بلند بسیار بزرگ برای صعود به قله اورست، با ظاهر لوکس و پیشرانه‌ی قدرتمند باشد. اما این عناوین، قرار نیست تا ابد در اختیار AMG 6x6 باشند و یک شرکت روسی با نام آوتوروس از محصول شاسی بلند جدید خود رونمایی کرده است که شامان نام دارد و نه تنها دارای ابعاد و وزن بیشتری در مقایسه با AMG G63 6×6 است بلکه حتی یک محور بیشتر هم دارد و این یعنی با یک خودروی هشت چرخ روبرو هستیم. 

Avatros

آوتوروس شامان 8x8 یک خودروی آفرود بسیار توانا است که می‌تواند تعداد زیادی سرنشین نیز، حمل کند. روی کاغذ، این خودرو تنها ۱۷۰ اسب بخار قدرت دارد که با نهایت سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت، در مقایسه با مرسدس بنز، حرفی برای گفتن ندارد. از سویی دیگر، تونایی‌های شامان در گذر از مسیرهای سخت، دست کمی از AMG 6x6 ندارد.

Avatros

در کابین شامان 8x8 مشاهده می‌شود که موقعیت قرار گیری راننده درست در وسط است تا بهترین دید و ارگونومی را داشته باشد. ابعاد شامان بسیار بزرگ است اما عرض آن آنقدری هم زیاد نیست که در مسیرهای عادی دردسر ساز شود. همچنین برای کنترل بهتر، هر چهار محور نیز قابلیت فرمان پذیری دارند. 

Avatros

یکی از موارد منفی در مورد شامان 8x8  مصرف سوخت آن است. شامان 8x8 در هر ۱۰۰ کیلومتر به طور متوسط ۲۱ لیتر سوخت مصرف می‌کند، اما به لطف مخزن سوخت ۲۷۰ لیتری می‌تواند با هر بار سوخت گیری ۱۲۱۵ کیلومتر را طی کند.

شامان 8x8 را باید به نوعی برادر بزرگ‌تر مرسدس G63 6×6 دانست که قابلیت خارج جاده‌ای بهتری نیز دارد. در انتها می‌توانید ویدیویی از عملکرد دیدنی آوتوروس شامان در برنامه تاپ‌گیر، مشاهده کنید. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده