فستیوال ابرخودروها و سوپراسپرت‌های رویایی، برگزار شد

فستیوال ابرخودروها و سوپراسپرت‌های رویایی، برگزار شد

گردهمایی سالانه حدود هفتاد خودروی سوپراسپرت و ابرخودرو شامل مدل‌هایی از کونیگزگ آگرا، زنوو TSR-S، ریمک، بوگاتی ویرون، لامبورگینی سنتناریو و پاگانی هوایرا در پیست تی‌تی آسن هلند برگزار شد.

شرکتی به نام اتوموتیو 402 مسئول برگزاری یکی از بزرگترین گردهمایی‌های خودروهای سوپراسپرت و ابرخودروهای گران‌قیمت جهان در سال جاری است. بیش از ۷۰ خودروی سوپراسپرت و ابرخودرو آخر هفته جاری (یکشنبه) در پیست تی‌تی (TT Circuit) آسن، مرکز استان درنته هلند جمع شدند و چند ویدئوی جذاب از این رویداد منتشر شده است.

HYPERCAR supercar / خودروی سوپراسپرت ابرخودرو هایپرکار

 ارزش کل خودروهای سوپراسپرت موجود در این رویداد بزرگ به بیش از ۵۰ میلیون دلار می‌رسد و به وضوح می‌توان حداقل دو دستگاه واقعا نادر از محصولات سوپراسپرت مانند زنوو TSR-S، آپولو IE، کونیگزگ آگرا RS و ریمک کانسپت وان را در میان آن‌ها مشاهده کرد. دیگر خودروهای مشهور مانند بوگاتی ویرون، لامبورگینی سنتناریو، فورد GT، پاگانی هوایرا، کونیگزگ آگرا R، و چند مدل اسپرت از پورشه و شورولت کوروت نیز دیده می‌شوند. 

گردهمایی خودروهای سوپراسپرت در آسن هلند

دانلود

رویداد سالانه خودروهای سوپراسپرت با حمایت مالی تولیدکننده لاستیک ورداشتاین (Vredestein) برگزار می‌شود و هر ساله تعداد زیادی خودروی سوپراسپرت از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند. معمولا این همایش با برنامه‌هایی مانند رژه خودروهای سوپراسپرت کلاسیک متعلق به دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی، مسابقات درگ و رقابت زمان‌گیری با حضور رانندگان باسابقه در پشت فرمان آن‌ها همراه است. برگزارکنندگان این رویداد در حال برنامه‌ریزی برای یک جلسه دیگر برای حضور خودروهای سوپراسپرت در هلند هستند؛ قرار است این همایش ۳۰ سپتامبر (مهر ماه) در زاندوورت هلند، نزدیک خط ساحلی دریای شمال برگزار شود. 

HYPERCAR supercar / خودروی سوپراسپرت ابرخودرو هایپرکار

پیست تی‌تی در آسن، محلی دوست‌داشتنی برای برگزاری مسابقات مختلف است که در سال ۱۹۵۵ میلادی ساخته شد. پیست تی‌تی با ظرفیت ۱۰۰،۰۰۰ تماشاگر، از جمله ۶۰،۰۰۰ صندلی و طول ۴.۵۵ کیلومتر، دارای مسیری مسطح و پیچ‌های کم زاویه است. به همین علت پیست تی‌تی آسن یکی از بهترین مکان‌های اروپا برای برگزاری مسابقات سرعت به شمار می‌رود. این پیست سالانه پذیرای رویدادهای مختلفی مانند قهرمانی سوپربایک جهانی، فرمول رنو، قهرمانی سوپربایک بریتانیا و دیگر مسابقات اتومبیل‌رانی هلند است. 

دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده