پورشه با 911 GT3 RS در رالی جهانی شرکت می‌کند

پورشه با 911 GT3 RS در رالی جهانی شرکت می‌کند

از سال ۲۰۰۷، مدل GT3 RS به عنوان قدرتمندترین نسخه از سری پورشه 911 شناخته می‌شود. به‌تازگی مدلی از این خودرو برای حضور در مسیرهای سخت و ناهموار رالی بهینه‌سازی شده است.

اولین نسخه از پورشه 911 GT3  با کد 997 در سال ۱۹۹۹ معرفی شد. هرچند این مدل از نظر قدرت و عملکرد فنی در حد یک سوپراسپرت عمل‌ می‌کرد، مدل GT3 RS با تقویت پیشرانه و توانایی‌های مختص پیست، از سال ۲۰۰۷ به سبد محصولات پورشه اضافه شد. در سال ۲۰۱۷، به جای پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری تخت، از نوع ۴ لیتری در تمام مدل‌های GT3 استفاده می‌شود که ۵۰۰ اسب‌ بخار قدرت و ۴۶۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد.

پورشه ۹۱۱ GT۳ RS در رالی

در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار از پیشرانه‌ی ۴ لیتری در مدل GT3 RS استفاده شد و به این جهت، GT3 RS 4.0 نام گرفت. از این مدل فقط ۶۰۰ دستگاه تولید شد که هرکدام بیش از ۱۸۵ هزار دلار قیمت داشت. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو ۳.۵ ثانیه و نهایت سرعت آن ۳۱۱ کیلومتر بر ساعت است. ارزش کلکسیونی GT3 RS 4.0 امروزه بیش از ۴۰۰ هزار دلار ارزیابی می‌شود.

پورشه 911 GT3 RS در رالی

از سال ۲۰۱۱ کلاس R GT به مسابقات رالی جهانی اضافه شده است. خودروهای حاضر در این رقابت، باید نسبت قدرت به وزن یک اسب‌ بخار به ۳.۴ کیلوگرم را رعایت کنند و صرفا با سیستم انتقال نیرو به دیفرانسیل عقب عرضه شوند. با این حساب، خودروی GT3 RS 4.0 شرایط لازم برای ورود به این کلاس را دارد. دیگر خودروهای جذابی که در این رقابت حضور دارند، فیات 124 اسپایدر و لوتوس اگزیج هستند.

پورشه 911 GT3 RS در رالی

مسابقات گروه R GT زیر نظر اتحادیه‌ی جهانی اتومبیل‌رانی (FIA) برگزار می‌شوند و امسال طی ۵ مرحله و در مونت‌کارلو، فرانسه، جمهوری چک، ایتالیا و سوئیس برگزار خواهد شد. تاکنون دو مرحله از این رقابت برگزار شده است و در جدول، خودروهای پورشه و فیات رده‌های اول و دوم را در اختیار دارند. راننده‌ی صدرنشین این رقابت‌ها فرانسو دیلیکور فرانسوی است که با ۵۴ سال سن، رانندگی پورشه GT3 RS 4.0 را به عهده دارد.

در پایان این مطلب، بیننده‌ی هنرنمایی دیلیکور و خودروی پورشه در رالی فرانسه باشید که چند روز پیش انجام شد و با قهرمانی او همراه بود.

دانلود با کیفیت 360p  720p  1080p

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motorauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده