ابرخودرو SSC تواترا؛ احتمالا به رکورد 500 کیلومتربرساعت رسیده است

پنج‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
لحظاتی پیش، یک منبع خبری در امریکا، ثبت رکورد سرعت برای ابرخودرو SSC تواترا را تأیید کرده‌ است. اگر این خبر واقعی باشد، SSC تواترا سریع‌ترین خودرو جاده‌ای جهان خواهد بود.

.رسانه‌های مرتبط با صنعت خودرو دنیا، در انتظار اظهارنظر رسمی مدیران شرکت SSC یا مسئولان ثبت رکود، مثل داوران گینس هستند تا صحت ادعای رسیدن به سرعت ۵۰۰ کیلومتربرساعت توسط ابرخودرو تواترا مشخص شود. این اطلاع‌رسانی، احتمالا طی امروز یا فردا انجام خواهد شد.یک شبکه خبری تلوزیونی در لس‌وگاس امریکا ادعا کرده است، SSC تواترا به رکورد سرعتی تاریخی دست یافته و حالا سریع‌ترین خودرو دنیا از نظر نهایت سرعت جاده‌ای است.

روز یک‌شنبه هفته قبل، SSC تواترا در یکی از بزرگ‌راه‌‌های نزدیک لس‌وگاس، محلی که کونیگزگ سال ۲۰۱۷ برای رکوردشکنی استفاده کرده بود، دیده شد. هم‌زمان، بخش بزرگی از این جاده بسته بود و گروه فیلم‌برداری با یک هلی‌کوپتر، چند خودرو پلیس و حتی یک هواپیما جت جنگنده نیز در  محل حضور داشتند.

هم‌اکنون، بالاترین سرعت ثبت شده در کتاب گینس برای خودروهای جاده‌ای، متعلق به کونیگزگ آگرا RS با نهایت سرعت ۴۴۵ کیلومتربرساعت است. این رکوردگیری، سال ۲۰۱۷ در اتوبان ایالتی شماره 160 نوادا انجام شد. براساس قانون گینس، خودرو باید در مسیر رفت و برگشت به نهایت سرعت مدنظر برسد تا وارد کتاب رکوردها شود. به همین دلیل، سرعت ۴۵۵ کیلومتربرساعت که آگرا RS برای لحظه‌ای کوتاه در یکی از مسیرها ثبت کرده بود، مورد قبول واقع نشد.

اگر قوانین عجیب گینس را مدنظر قرار ندهیم، بوگاتی شیرون سوپراسپرت +300 سریع‌ترین خودرو دنیا است. این مدل، سال ۲۰۱۹ در پیست مشهور ارا لسین (Ehra-Lessien) آلمان به ۴۸۸ کیلومتربرساعت رسید که البته فقط در یک جهت بود. این رکوردگیری به دلیل نوع طراحی پیست ارا لسین و حفظ شرایط ایمنی، در جهت عکس انجام نشد. به همین دلیل از دیدگاه بعضی کارشناسان و علاقه‌مندان، اختلاف نظر راجع به لقب سریع‌ترین خودرو جهان برای بوگاتی یا کونیگزگ وجود دارد.

باتوجه‌به توضیحات بالا، اگر منبع خبری محلی در لس‌وگاس راجع به رکوردزنی SSC تواترا درست گفته باشد؛ مشخص نیست که رکورد بوگاتی شکسته شده یا کونیگزگ. مدیران SSC از ابتدای ساخت تواترا، رسیدن به توانایی‌های بوگاتی را برنامه‌ریزی کرده و نهایت سرعت ۳۰۰ مایل برساعت (۴۸۰ کیلومتربرساعت) را هدف‌گذاری کرده بودند.

بعد از ساخت نمونه اولیه و آزمایش آن توسط چند خبرنگار منتخب، رسیدن به نهایت سرعت رویایی ۵۰۰ کیلومتربرساعت برای SSC تواترا، محتمل و قابل دسترسی عنوان شد. پیشرانه ۵/۹ لیتری بنزینی V۸ با توربوشارژ، ۱,۷۵۰اسب بخار قدرت برای تواترا فراهم می‌کند. وزن خالص این خودرو، ۱۲۴۷ کیلوگرم است و آیرودینامیک باورنکردنی با ضریب درگ ۰/۲۷۹ دارد. با این شرایط، تواترا آماده شکستن رکورد ۴۸۸ کیلومتربرساعت بوگاتی شیرون است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود