وزیر صنعت معدن و تجارت برکنار شد

وزیر صنعت معدن و تجارت برکنار شد

رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس حسین مدرس خیابانی را به‌عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. ساماندهی بازار خودرو از سرپرست جدید وزارت صمت، خواسته شده است.

متن حکم دکتر حسن روحانی برای انتصاب حسین مدرس خیابانی به سمت سرپرست موقت وزارت‌ صنعت معدن و تجارت، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

براساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب‌و‌کار اقدام کنید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

حسین مدرس خیابانی، پیش‌تر با عنوان قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت فعالیت می‌کرد. در سوابق او، مدیرعاملی شرکت فولاد خوزستان؛ مدیرعاملی و عضویت هیئت‌مدیره شرکت هلدینگ سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان، ریاست هیئت‌مدیره گروه تراکتورسازی ایران و نایب‌رئیسی هیئت‌مدیره گروه توسعه معادن روی ایران وجود دارد.
احتمالا با عزل رضا رحمانی، کابینه‌ی رئیس جمهور در آستانه رأی اعتماد دوباره قرار خواهد گرفت. این شرایط از زمان انقلاب اسلامی تاکنون در ایران سابقه نداشته است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید