بوگاتی شیرون پور اسپرت رونمایی شد

بوگاتی شیرون پور اسپرت رونمایی شد

جدیدترین محصول بوگاتی نسخه‌‌ای از ابرخودرو شیرون است که وزن کمتر و آیرودینامیک متفاوتی دارد. این محصول جاده‌ای با نام پور اسپرت تمرکز بیشتری بر رانندگی در پیست و مانورهای ناگهانی خواهد کرد.

سال گذشته، استفان وینکلمن، مدیرعامل بوگاتی، اعلام کرد دو نسخه‌ی ویژه از شیرون در سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهند شد. پور اسپرت (Pur Sport) نخستین نمونه از این گروه است که بهینه‌سازی آیرودینامیک و تقسیم وزن را در‌مقایسه‌با مدل استاندارد شیرون فراهم می‌کند.

شیرون پور اسپرت مشابه نمونه اصلی از پیشرانه هشت‌لیتری W16 با چهار توربوشارژ و نهایت قدرت ۱۵۰۰ اسب‌بخار استفاده می‌کند. دور موتور مجاز این خودرو ۲۰۰ دوربردقیقه بیشتر شده و به ۶۹۰۰ رسیده است. نسبت دنده‌ها نیز ۱۵ درصد کمتر از مدل استاندارد خواهد بود.

Bugatti Chiron Pur Sport

بدنه‌ی پور اسپرت تفاوت‌هایی با نسخه‌ی اصلی دارد و نمای روبه‌رویش نیز حجیم‌تر به‌نظر می‌رسد و آیرودینامیک بهتری ارائه می‌کند و ورودی‌های هوا نیز، بزرگ‌تر شده‌اند. در عقب، بال عریضی با طول ۱/۹ متر وجود دارد تا نیروی عمود بر سطح افزایش یابد. خروجی‌های اگزوز پور اسپرت با فناوری پرینت سه‌بعدی از تیتانیوم ساخته شده‌اند تا وزن کمتر و عملکرد بهتر داشته باشند.

Bugatti Chiron Pur Sport

شرکت بوگاتی ادعا می‌کند چرخ‌های جدید ۲۰ اینچ جلو و ۲۱ اینچ عقب شیرون پور اسپرت همراه لاستیک‌های اختصاصی ساخت میشلن با پهنای ۲۸۵ و ۳۵۵ میلی‌متر عملکرد بهتری از نظر آیرودنیامیک دارند. شاسی این خودرو نیز تفاوت‌های با مدل استاندارد دارد. سیستم تعلیق جدید ۶۵ درصد در جلو و ۳۳ درصد در عقب سخت‌تر شده است و به‌لطف چرخ‌ها و دیسک ترمزهای جدید، شیرون پور اسپرت ۱۹ کیلوگرم سبک‌تر از مدل اصلی خواهد بود.

بوگاتی برای تولید ۱۶ دستگاه پور اسپرت برنامه‌ریزی کرده است. قیمت هر نسخه ۳/۵۵ میلیون دلار خواهد بود و موعد تحویل هم از نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده