حراج کادیلاک الدورادو CadMad شوتینگ بریک

چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
کادیلاک الدورادو CadMad شوتینگ بریک یکی از خاص‌ترین خودروهای سفارشی آمریکایی است که به‌زودی در حراجی فروخته خواهد شد.

کادیلاک الدورادو بروام (Eldorao Brougham) مدل ۱۹۵۹ خودرویی شوتینگ بریک سفارشی است که شرکت CadMad ساخته و قرار است در حراجی برت‌جکسون فروخته شود. الدورادو بروام ۱۹۵۹ در زمان خود کادیلاک معمولی محسوب می‌شد که پینین فارینا بخش بیرونی آن را طراحی کرده بود. از این مدل فقط ۲۰۰ دستگاه تولید شد و جزو کمیاب‌ترین کادیلاک‌های تولید انبوه به‌شمار می‌رود. 

خودرویی که در تصاویر دیده می‌شود، نسخه‌ای شوتینگ بریک از الدورادو بروام است. طول و عرض این مدل در‌مقایسه‌با مدل سدان کاهش یافته و درهای عقب هم حذف شده‌ است. همچنین، سازندگان سقف کوچک‌شده‌ی شورولت نومد را روی این خودرو نصب کرده‌اند. به‌گفته‌ی سازندگان، تمامی قطعات فلزی این خودرو به‌طور اختصاصی ساخته شده‌ است؛ باوجوداین همچنان کادیلاک‌بودن این خودرو مشخص است؛ به‌طوری‌که چراغ‌ها و سپر کرومی تقریبا بدون تغییر باقی مانده‌اند. سقف شورولت نومد که روی این کادیلاک نصب شده، به رنگ نقره‌ای تیتانیوم رنگ‌آمیزی شده تا با رنگ بدنه تضاد ایجاد کند. این رنگ نقره‌ای مشابه رنگی است که روی فورد GT نسل جدید نیز عرضه می‌شود. 

زیر کاپوت خودرو پیشرانه‌ی ۱۰/۴ لیتری V8 با دو توربوشارژر جای گرفته که ساخت شرکت Nelson Racing Engines است. این پیشرانه درصورت استفاده از بنزین اکتان ۹۱ می‌تواند ۱،۰۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۱،۲۸۸ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. به‌گفته‌ی NRE در‌صورت استفاده از بنزین ۱۱۲، این پیشرانه می‌تواند ۲،۵۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. برای انتقال نیرو به چرخ‌های عقب نیز از جعبه‌دنده‌ی خودکار چهاردنده استفاده شده است.

صندلی‌های این خودرو متعلق به کادیلاک CTS-V مدل ۲۰۱۲ است که روی آن‌ها نیز از پوشش رنگی استفاده و تمامی بخش‌های کابین ازجمله پوشش چوبی بخش عقب نیز با دست رنگ‌آمیزی شده است.

زمان و تلاشی که برای ساخت این خودرو صرف شده، واقعا شگفت‌انگیز است. ساخت بدنه بیش از چهارهزار ساعت زمان برده و این به‌خوبی از ظاهر محصول نهایی مشخص است. ناگفته نماند هنوز قیمت پیشنهادی برای این خودرو شوتینگ بریک خاص اعلام نشده است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود