دوج چارجر با تیونینگ اسپیدکر و ۱۵۰۰ اسب‌بخار قدرت رونمایی شد

دوج چارجر با تیونینگ اسپیدکر و ۱۵۰۰ اسب‌بخار قدرت رونمایی شد

شرکت SpeedCore امسال با دوج چارجر مجهز به بدنه‌ی عریض فیبرکربنی و قدرت ۱۵۲۵ اسب‌بخاری و چهارچرخ متحرک، به نمایشگاه SEMA آمده است.

امسال نمایشگاه سِما با دوج چارچر تویین توربو و AWD شرکت اسپیدکر (SpeedCore) رنگ‌و‌بوی دیگری به‌خود گرفته است. این خودرو ماه پیش اولین‌بار در تیزری نشان داده شد و «اولین چارجر چهارچرخ محرک با دو توربوشارژ و بدنه‌ی عریض فیبر کربنی در جهان» لقب گرفت. این خودرو را اسپیدکر با همکاری MagnaFlow و HP Tuners ساخته‌ است.

در نمایشگاه سِما سال گذشته، شرکت اسپیدکر با دوج دیمن غوغایی به‌پا کرد. پیشرانه‌ی این خودرو براساس نمونه‌ی استاندارد V8 کارخانه است؛ اما پیشرانه ۶/۲ لیتری و ۸ سیلندر، برای پذیرش دو توربوشارژر Precision 6466 به‌جای سوپرشارژر تقویت شده است. سیستم سوخت‌رسانی با سه‌ پمپ به‌همراه انژکتورهای ۱۷۰ سی‌سی، سوخت ترکیبی E85 را به پیشرانه می‌رساند و اگزوز MagnaFlow با سوپاپ کنترلی از سپر جلو خارج شده است.

دوج چارجر speedcore

دوج چارجر speedcore

برای مشاهده‌ی تصاویر با ابعاد بزرگ‌تر روی عکس کلیک کنید.

اسپیدکر کار خود روی موتور را قبل و بعد از نمایشگاه سِما ادامه خواهد داد؛ بنابراین، می‌توان انتظار داشت قدرت پیشرانه با گذشت زمان، کمی افزایش پیدا کند. نیرو ازطریق جعبه‌دنده‌ی ساخت Hellraiser با مبدل گشتاور FTI و میل گاردان فیبرکربنی، به هر چهارچرخ هدایت می‌شود.

دوج چارجر speedcore

خودرویی که در لاس‌وگاس به‌نمایش درآمده، تک‌نمونه و سفارشی است و مشتری آن را به‌مناسبت تولد ۶۵ سالگی برادرش سفارش داده بود. منتظریم عملکرد این خودرو را در عمل، به‌ویژه در مسابقه‌ی درگ با اسپیدکر دیمن ببینیم که می‌گویند سریع‌ترین دیمن حال حاضر است.

منبع motor1 topgear

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید