کیا استینگر GT420 با موتور 422 اسب بخاری معرفی شد

کیا استینگر GT420 با موتور 422 اسب بخاری معرفی شد

کیا موتورز، نسخه‌ای ویژه از سدان اسپرت استینگر را با نام GT420 معرفی کرده است. این خودروی مخصوص پیست، از یک پیشرانه‌ی تقویت‌شده استفاده می‌کند. 

بخش بریتانیایی کیا نسخه‌ای مسابقه‌ای از سدان اسپرت کیا استینگر را با نام GT420 معرفی کرده که در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد از قدرت بالاتری برخوردار است. مدل جاده‌ای از استینگر ۳۶۵ اسب‌بخار قدرت و ۵۱۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد اما در مدل GT420 قدرت پیشرانه به ۴۲۲ اسب‌بخار و گشتاور آن به ۵۶۰ نیوتون‌متر افزایش پیدا کرده است.

Kia Stinger GT420

تیم فنی هیوندای آلمان که مقر آن‌ها در روسلشایم است، هم در ساخت این خودرو با کیا همکاری کرده‌اند. تغییرات مدل GT420 در مقایسه با نسخه‌ی استاندارد استینگر شامل شمع‌ها، فیلتر هوای K&N، خروجی‌های چهارگانه‌ی اگزوز ساخت Milltek و حذف کاتالیزور اگزوز هستند. طراحان استینگر GT420 برای اطمینان  از کارکرد صحیح جعبه‌دنده‌ی این مدل در پیست مسابقه اقدام به نصب یک خنک‌کننده‌ی روغن جعبه‌دنده کرده‌اند.

Kia Stinger GT420

برای دستیابی به فرمان‌پذیری بهتر در پیست، کیا اقدام به افزایش زاویه‌ی فرمان کرده و از رینگ‌های بزرگ‌ ۱۹ اینچی هم استفاده کرده است. لاستیک‌های مورد استفاده در این مدل از برند پیرلی مدل تروفی R هستند. کمک فنرهای استاندارد استینگر همچنان در مدل GT420 وجود دارد ولی این بار در کنار آن‌ها از فنرهای اسپرت ساخت Eibach استفاده شده است که ارتفاع کم‌تری دارند. یک رول بار یا همان میل موجگیر با ضخامت بیشتر هم روی این مدل نصب شده است. همچنین، کیا در محور عقب ترمزهای استاندارد استینگر را حفظ کرده ولی در جلو از ترمزهای قوی‌تر برمبو با کالیپر شش پیستونه استفاده شده است.

Kia Stinger GT420

از آنجایی که کیا، استینگر GT420 را مخصوص استفاده در پیست مسابقه طراحی کرده است در نتیجه در کابین این مدل شاهد تغییرات گسترده‌ای هستیم. تجهیز کیا استینگر GT420 در گاراژ Kia Press در چیپنهام انگلیس انجام شده است. سازندگان خودرو اقدام به حفظ کلیه‌ی پوشش‌های داخل کابین و فوم‌های عایق‌بندی کرده‌اند تا وزن خودرو کاهش پیدا کند. یک صفحه‌ی فولادی هم جایگزین سانروف شیشه‌ای شده‌ و کل مکانیزم باز و بسته شدن سانروف حذف شده است. کابین کیا استینگر GT420 به رول‌کیج محافظ هم مجهز شده است. حتی یک سری اصلاحات در شاسی خودرو انجام شده‌اند تا استحکام آن بیشتر شود. در نهایت پس از اعمال این تغییرات، مهندسان توانسته‌اند وزن مدل GT420 را در مقایسه با کیا استینگر GT استاندارد در حدود ۱۵۰ کیلوگرم کاهش دهند.

Kia Stinger GT420

این کیا استینگر GT420 پیشینه‌ی بسیار جذابی دارد. خودروی مذکور، اولین نسخه‌ی پیش‌تولید استینگر بود که وارد بریتانیا شد. این مدل همان خودرویی است که در برنامه‌ی های تلویزیونی تاپ گیر و گرند تور مورد بررسی قرار گرفت. پس از پایان آزمایش توسط برنامه‌های تلوزیونی، کیا موتورز از دریافت مجوز خیابان برای این مدل صرف‌نظر کرد. معمولا وقتی خودروسازان، محصولات آزمایشی را اسقاط می‌کنند ولی این استینگر خوش شانس به‌جای نابودی جان دوباره‌ای گرفت و حالا در قامت یک خودروی مسابقه‌ای به حیات خود ادامه خواهد داد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده