لندرور دیفندر 6x6؛ رانندگی آفرود با شاسی بلند ۶ چرخ

لندرور دیفندر 6x6؛ رانندگی آفرود با شاسی بلند ۶ چرخ

تیونر Chelsea Truck به‌تازگی یک لندرور دیفندر ۲۰۱۷ را معرفی کرده که به پیکاپ 6x6 تبدیل شده است.

اینطور به‌نظر می‌رسد که پس از معرفی مرسدس بنز G63 6x6، تب داغ خودروهای 6x6 بازار شاسی‌بلند‌ها را فرا گرفت. اکنون جدید‌ترین خودروی ۶ چرخ، یک دستگاه لندرور دیفندر ۲۰۱۷ است که در حالت عادی هم برای حرکت در مسیرهای خاکی و آفرود طراحی‌ شده است.

لندرور دیفندر 6x6

این خودرو که به‌عنوان پیکاپ 6x6 توسط شرکت Chelsea Truck Company تولید‌شده است، اکنون برای فروش گذاشته‌ شده و قیمت ۲۷۹,۹۹۹ پوند برای آن درنظر گرفته‌ شده است. این قیمت معادل ۳۴۸,۲۳۰ دلار است که برای یک پیکاپ تقویت‌شده، رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

لندرور دیفندر 6x6

البته باید گفت که با این قیمت، تنها یک لندرور دیسکاوری با اکسل اضافه در قسمت عقب نصیب خریدار نمی‌شود. تمامی قسمت‌های این خودرو به‌صورت حرفه‌ای تقویت‌ شده است و محور اضافه‌ی نصب‌شده، به‌خوبی وظیفه‌ی چسباندن چرخ‌ها به‌زمین را برعهده دارد. پیشرانه‌ی ۶.۲ لیتری LS جنرال موتورز تولید با قدرت ۴۳۰ اسب‌بخار، ۶ چرخ را به‌حرکت در می‌آورد.

لندرور دیفندر 6x6

انتقال قدرت به‌وسیله‌ی جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی خودکار انجام می‌گیرد. در قسمت زیرین خودرو، یک صفحه ویژه برای حفاظت از سیستم تعلیق و اکسل‌ها درنظر گرفته‌ شده و انحنای بیشتر گلگیرها، اجازه‌ی نصب لاستیک‌های پهن‌تر آفرود را می‌دهد. صدای پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خودرو، از طریق سیستم اگزوز تقویت‌شده به گوش راننده و سرنشینان، در حالی‌که در صندلی‌های تماما چرمی نشسته‌اند خواهد رسید.

لندرور دیفندر 6x6

چرم در قسمت‌هایی از جمله داشبورد، پشت سری، دستگیره‌ها و البته‌ صندلی‌ها استفاده‌ شده است. صندلی‌های قسمت جلو از گرم‌کن هم بهره می‌برند. پله‌ی لوله‌ای نصب‌شده به‌جای رکاب، به سرنشینان اجازه‌ی واردشدن به کابین را می‌دهد و برای کاهش خطر مصدومیت در هنگام سانحه، یک رول‌کیج در قسمت بار لندرور نصب‌ شده است.

لندرور دیفندر 6x6

از دیگر تجهیزات جدید به‌کاررفته در لندرور دیفندر 6x6 می‌توان به‌ چراغ‌های LED الماسی در جلو و پدال‌های آلومینیومی در داخل خودرو اشاره کرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده