اولین اتوبوس برقی دوطبقه هیوندای رونمایی شد

اولین اتوبوس برقی دوطبقه هیوندای رونمایی شد

هیوندای اتوبوس دوطبقه‌ی برقی جدیدی معرفی کرده که با هربار شارژ می‌تواند تا ۳۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

هیوندای اولین اتوبوس دوطبقه‌ی کاملا الکتریکی خود را در کره با هدف کاهش آلایندگی‌های ناشی از ترافیک رونمایی کرده است. این شرکت در اولین اتوبوس دوطبقه‌ی الکتریکی‌اش، از بسته‌ی باتری پلیمری با ظرفیت ۳۸۴ کیلووات‌ساعت استفاده کرده که آن را قادر می‌سازد با هربار شارژ ۳۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند. به‌گفته‌ی هیوندای، شارژشدن کامل باتری این اتوبوس به ۷۲ دقیقه زمان نیاز دارد.

hyundai electric bus

باتری بزرگ اتوبوس دوطبقه‌ی هیوندای انرژی موردنیاز موتور الکتریکی ۳۲۱ اسب‌بخاری آن را تأمین می‌کند. هیوندای برای دستیابی به‌راحتی بیشتر از سیستم تعلیق مستقل در محصول جدیدش استفاده کرده و سیستم فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب نیز به راننده‌ی اتوبوس کمک می‌کند در ترافیک شهری قدرت مانور بیشتری داشته باشد.

hyundai electric bus

به‌گفته‌ی مدیر بخش مهندسی خودروهای تجاری هیوندای، این اتوبوس دوطبقه خودرو دوستدار محیط‌زیست است که به پاک‌ترشدن هوای شهر کمک می‌کند و گنجایش ۷۰ سرنشین را دارد که ۱۱ سرنشین آن در صندلی‌های طبقه‌ی پایین و ۵۹ نفر نیز در صندلی‌های طبقه‌ی بالا می‌نشینند. در طبقه‌ی اول این اتوبوس، شیب کشویی خودکاری وجود دارد تا افراد معلول یا مسن بتوانند به‌راحتی با ولیچر وارد اتوبوس شوند. تجهیزات ایمنی استاندارد این اتوبوس نیز سیستم ترمز اضطراری خودکار و رادار بین خطوط را شامل می‌شود.

hyundai electric bus

گفتنی است در‌حال‌حاضر، این اتوبوس در نمایشگاه زیرساخت‌ها و فناوری‌های حمل‌و‌نقل در کره درمعرض نمایش عمومی قرار دارد.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده