تولید هوندا سیویک و آکورد در آمریکا کاهش می‌یابد

تولید هوندا سیویک و آکورد در آمریکا کاهش می‌یابد

در پی افزایش تمایل خریداران آمریکایی به خرید خودروهای شاسی‌بلند، هوندا تولید سیویک و آکورد را کاهش می‌دهد.

هوندا قصد دارد تولید خودروهای سیویک و آکورد را در ایالات متحده کاهش دهد، زیرا خریداران آمریکایی به سمت خرید محصولات شاسی‌بلند و  پیکاپ گرایش دارند. خودروساز ژاپنی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که مرداد ماه امسال خط تولید دوم کارخانه واقع در ایالت اوهایو را به‌طور موقت تعطیل خواهد کرد. هوندا به‌دنبال آماده‌سازی این کارخانه برای تولید خودروی الکتریکی در آینده است و انتظار می‌رود که تغییر کاربری کارخانه چند سال طول بکشید.

Honda / هوندا

مسئولان هوندا می‌گویند این خط تولید در سال حدود ۵۵ هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند که اکثر آن‌ها سدان آکورد است. علاوه‌بر این بخشی از تولید شاسی‌بلند کوچک هوندا CR-V به کارخانه واقع در ایالت ایندیانا منتقل می‌شود و تولید هوندا سیویک در این کارخانه نیز کاهش می‌یابد.

Honda / هوندا

هوندا در بیانیه‌ای گفت که بااینکه تولید خودرو در مریزویل کاهش یافته است، اما توانایی تولید این کارخانه با آماده‌سازی جهت دریافت فناوری‌های جدید مثل خودروهای برقی به‌روزرسانی می‌شود. کاهش اخیر بر تولید پیشرانه و جعبه‌دنده در کارخانه اوهایو نیز تاثیر می‌گذارد. البته هوندا به‌هیچ‌وجه اخراج نیروی کار در این کارخانه نخواهد داشت، ولی پیشنهاد خرید سهام برای برخی کارمندان ارائه می‌شود.

فروش هوندا آکورد در سه ماه اول سال گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافت، اما در سال جاری حدود ۴.۶ درصد افزایش یافته است. همچنین فروش هوندا سیویک نیز طی سال گذشته حدود ۱۴ درصد کاهش داشت، درحالی‌که امسال با ۵ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۷۸ هزار و ۱۸۵ دستگاه رسید.

Honda / هوندا

بااین‌حال فروش هوندا CR-V در سه ماه اول ۲۰۱۹ با رشد ۶.۸ درصدی به ۸۷ هزار ۲۸۰ دستگاه رسیده است. پیکاپ و خودروهای شاسی‌بلند تقریباً ۷۰ درصد از سهم فروش خودروی جدید در ایالات متحده را طی سال جاری به خود اختصاص داده‌اند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده