فورد موستانگ پرفروش‌ترین خودرو اسپرت جهان باقی ماند

فورد موستانگ پرفروش‌ترین خودرو اسپرت جهان باقی ماند

آمارها نشان می‌دهند با وجود کاهش فروش فورد موستانگ در آمریکا، همچنان این خودرو پرفروش‌ترین خودرو اسپرت دو در در جهان است.

۵۵ سال پیش، فورد با عرضه‌ی موستانگ به بازار درهای جدیدی به‌روی خود گشود و از آن زمان تاکنون، این مدل همواره یکی از خودروهای سودآور برای این شرکت بوده است. در‌حال‌حاضر نیز، موستانگ پرفروش‌ترین خودرو کوپه‌ی اسپرت جهان است.

2020 Ford Mustang High Perf Package

به‌گفته‌ی جیم فارلی، مدیر بازاریابی فورد، موستانگ به سرنشینان خود حس آزادی و لذت می‌دهد؛ به‌همین‌دلیل، مردم دوست دارند موستانگ بخرند. صدای پیشرانه‌ی V8 این خودرو نیز بسیار طنین‌انداز و جذاب است و آن را در هیچ کوپه‌ی دیگری نمی‌توانید تجربه کنید. با این تفاسیر، جای تعجبی ندارد موستانگ موفق‌ترین خودرو کوپه‌ی بازار جهانی باشد.

2020 Ford Mustang High Perf Package

فورد سال‌ها موستانگ را تنها در بازار آمریکای‌شمالی می‌فروخت؛ اما از سال ۲۰۱۵، به‌طور جدی بازاریابی برای این خودرو را در سرتاسر جهان شروع کرد. بنابر اعلام فورد، ۱۱۳,۰۶۶ دستگاه موستانگ در سال ۲۰۱۸ فروخته شدند که در‌مقایسه‌با سال قبلی نیز رشد یافته است.

2020 Ford Mustang High Perf Package

جای تعجب است فروش موستانگ در بازار ایالات متحده‌ی آمریکا سیر نزولی پیدا کرده و از سال ۲۰۱۵، هرسال فروش آن کمتر شده است. این درحالی‌ است که در سال ۲۰۱۵، فورد توانسته بود ۱۲۲,۳۴۹ دستگاه موستانگ را در آمریکا بفروشد. در سال ۲۰۱۶، این آمار به ۱۰۵,۹۳۲ دستگاه و در سال ۲۰۱۷، به ۸۱,۸۶۶ دستگاه کاهش پیدا کردند. سال گذشته نیز، ۷۵,۸۴۲ دستگاه موستانگ در بازار آمریکا فروش شدند.

2020 Ford Mustang High Perf Package

فورد برای جلوگیری از کاهش فروش موستانگ در آمریکا، چند روز پیش مدلی جدید از این خودرو را با نام High Performance Package معرفی کرد. این مدل از پیشرانه‌ی ۲.۳  لیتری اکوبوست استفاده می‌کند که تقویت شده و قدرتش ۲۰ اسب‌بخار از موستانگ اکوبوست بیشتر است. سیستم تعلیق این نسخه نیز تقویت شده تا پایداری بهتری داشته باشد و در انتها، برخی تغییرات ظاهری کوچک در آن اعمال شده‌اند که در تصاویر می‌توانید آن‌ها را ببینید.

2020 Ford Mustang High Perf Package

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده