قیمت CNG در سال جاری ۳۹ تومان افزایش می‌یابد

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
قیمت سوخت CNG از ابتدای خرداد سال جاری، ۳۹ تومان افزایش خواهد یافت که تقریبا ۹ درصد قیمت فعلی آن است.

بنابر اعلام حمید قاسمی، مدیر طرح CNG کشور، نرخ سوخت سی‌ان‌جی خودروها از ابتدای خرداد ۳۹ تومان افزایش خواهد یافت. وی دراین‌باره گفت:

حمید قاسمی درباره‌ی میزان مصرف سی‌ان‌جی در ایران گفت:

قاسمی پیش‌ازاین هم با بیان اینکه در ایران حدود یک میلیارد مترمکعب گاز تولید می‌شود، درباره‌ی میزان کل مصرف CNG در کشور گفته بود ۵۰ برابر این مصرف در پارس‌جنوبی گاز به تولید می‌رسد.

مدیر طرح CNG کشور بهمن سال گذشته بر این موضوع تأکید کرده بود که از سال ۱۳۹۳، قیمت CNG افزایش نیافته و در سال ۱۳۹۸ هم، برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد و فقط قیمت کارمزد افزایش خواهد یافت. همچنین، درباره‌ی مزیت‌های گاز طبیعی فشرده توضیح داده بود که قیمت CNG یک‌پنجم قیمت بنزین است و همان مسیری را طی می‌کند که بنزین می‌تواند طی کند. قاسمی یکی دیگر از مزیت‌های سی‌ان‌جی را دردسترس قرارداشتن آن خوانده بود.

همچنین، اردشیر دادرس، رئیس انجمن جایگاه‌داران سی‌ان‌جی، به افزایش قیمت این سوخت پاک از ابتدای خرداد اشاره کرد و گفت:

دادرس با اشاره به موضوع افزایش قیمت بنزین گفت:

بنابر اعلام رئیس انجمن جایگاه‌داران CNG، حدود ۹۵ درصد از تاکسی‌ها دوگانه‌سوز و ۷۵ درصد خودروهای عمومی گازسوز هستند. وی دراین‌زمینه گفت:

گزارش‌ها حاکی است نمایندگان مجلس نیز طرحی در دستورکار خود داشتند که با اجرای سهمیه‌بندی بنزین، به‌جای اینکه سهمیه به خودرو داده شود، به هر فرد تعلیق گیرد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود