نیسان LEAF e-Plus در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شد

نیسان LEAF e-Plus در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شد

نیسان LEAF e-Plus جدید با شعاع حرکتی ۳۶۳ کیلومتر و بهره‌گیری از موتور الکتریکی پیشرفته در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شد.

هم‌اکنون Nissan Leaf شعاع حرکتی پایینی (۲۴۱ کیلومتر) دارد و همین موضوع باعث شده است تا نیسان به فکر تغییر جدی در خودروی الکتریکی محبوب خود بیافتد. این خودروساز ژاپنی با LEAF e-Plus به نمایشگاه CES 2019 آمد تا عزم خود را برای رفع مشکل شعاع حرکتی پایین خودرو برقی یادشده نشان دهد.

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

نیسان لیف ای پلاس جدید با بهره‌گیری از پکیج باتری لیتیوم یون ۶۲ کیلووات ساعت، شعاع حرکتی حدود ۳۶۳ کیلومتر برای مشتریان ارائه می‌دهد. این میزان ۱۲۲ کیلومتر بیشتر از مدل استاندارد نیسان لیف است و می‌تواند به نگرانی رانندگان در خصوص شعاع حرکتی پایین نسل گذشته خاتمه دهد. 

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

علاوه‌بر بهبود باتری، Nissan LEAF e-Plus دارای موتور الکتریکی پیشرفته‌ای است که ۲۱۴ اسب‌بخار قدرت و ۳۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرفت قابل توجهی نسبت به مدل استاندارد لیف است که از سیستم محرکه‌ی برقی با قدرت ۱۴۷ اسب‌بخار و ۳۱۹ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد.

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

باتری به‌روزرسانی شده علاوه‌بر این قدرت فوق‌العاده، سرعت را نیز بهبود می‌بخشد و آن‌طور که نیسان می‌گوید بیشینه سرعت نیسان لیف +e حدود ۱۰ درصد افزایش یافته و شتاب‌گیری از سرعت ۸۰ کیلومتربرساعت تا ۱۲۰ کیلومتربرساعت نیز حدود ۱۳ درصد سریع‌تر شده است. 

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

باتوجه‌به موضوع عملکرد خودروی برقی، نیسان تأیید کرد که لیف ای پلاس با سیستم شارژ سریع ۷۰ کیلووات جدید عرضه خواهد شد که خروجی حداکثر ۱۰۰ کیلووات ارائه می‌دهد. این شرکت مدت زمان شارژ دقیق را اعلام نکرد، اما آزمایش اولیه نشان می‌دهد که شارژر سریع می‌تواند نیسان لیف +e را در زمانی به اندازه‌ی تقریبی شارژ شدن مدل استاندارد با شارژر ۵۰ کیلووات پر کند که دستاورد قابل توجهی است.

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

در مقابل به‌روزرسانی‌ها در عملکرد و سیستم محرکه، ظاهر مدل جدید چندان تغییری نسبت به نیسان لیف استاندارد ندارد و کاملاً‌ شبیه آن به نظر می‌رسد. بااین‌حال رینگ‌های ۱۶ اینچی و سپر و جلوپنجره مشبک جدید با قطعات تزئینی آبی‌ و افزایش طول کاپوت از جمله تغییرات نیسان لیف +e به شمار می‌روند.

در فضای داخل کابین، سیستم اطلاعاتی و سرگرمی با نمایشگر ۸ اینچی بزرگ‌تر وجود دارد که می‌تواند به گوشی هوشمند سازگار مرتبط شود و به‌روزرسانی‌های بیشتری نیز دریافت کند. این سیستم همچنین با قابلیت ناوبری به‌روزرسانی شده عرضه می‌شود که می‌تواند با گوشی تلفن همراه کاربر یکپارچه شود تا ازطریق اپلیکیشن «door-to-door navigation» نیسان، مسیرهای پیاده‌روی را در اختیار کاربران بگذارد.

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

از لحاظ ایمنی، سیستم رانندگی نیمه خودران پروپایلوت اسیست (ProPILOT Assist) نیسان می‌تواند خودروی برقی جدید لیف +e  را در خط حرکت خود نگه دارد و سرعت آن را برای حرکت در ترافیک تنظیم کند. نیسان لیف +e همچنین با مجموعه‌ای از سیستم‌های دستیار راننده عرضه می‌شود که از جمله می‌توان به مداخله‌ی هوشمند خط، هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری هوشمند، هشدار نقطه‌کور دید راننده، هشدار عبور ترافیک عقب و پایش هوشمند دید اطراف با قابلیت تشخیص حرکت اشیاء اشاره کرد.

Nissan Leaf e+ / نیسان لیف ای پلاس

نیسان لیف +e طی ماه‌های آینده در ژاپن عرضه خواهد شد و فروش آن در اروپا از اواسط سال میلادی آغاز می‌شود. فروش این خودروی برقی محبوب در ایالات متحده از بهار آغاز خواهد شد و سه نسخه‌ی متفاوت با نام S PLUS ،SV PLUS و SL PLUS وجود خواهد داشت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده