فناوری جدید جگوار لندرور برای جلوگیری بیماری حرکت و حالت تهوع

فناوری جدید جگوار لندرور برای جلوگیری بیماری حرکت و حالت تهوع

جگوار لندرور در حال آزمایش و توسعه فناوری جدیدی است که بیماری حرکت یا سفر و حالت تهوع سرنشین‌های خودرو را تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد.

خودروهای آینده جگوار لندرور (Jaguar Land Rover) به سرنشین‌ها کمک می‌کنند تا هنگام مسافرت با علائم «بیماری حرکت» یا سفر (Motion Sickness)‌ مواجه نشوند. 

تحقیقات جگوار لندرور در مورد بیماری حرکت کمک کرده است تا الگوریتم جدیدی برای سنجش شرایط مسافرها در داخل خودرو ایجاد شود. این الگوریتم که "نمره سلامت" نامیده می‌شود، متغیرهای زیادی را برای ارزیابی وضعیت سرنشین در نظر می‌گیرد. در ادامه امکان تصمیم‌گیری نهایی برای این‌که مسافران چه زمانی شروع به احساس بیماری حرکت می‌کنند، فراهم خواهد شد.

Jaguar Land Rover motion sickness nausea / جگوار لندرور بیماری حرکت دریازدگی حالت تهوع

حسگرهای بیومتریک خودرو سیگنال‌های فیزیولوژیک سرنشین‌های خودرو را ثبت می‌کنند و سیستم آن را در کنار اطلاعات حرکت و پویایی تحلیل می‌کند. جگوار لندرور می‌گوید که این سیستم به اندازه‌ای دقیق است که خودرو می‌داند چه زمانی مسافر احساس بیمار می‌کند؛ به این معنا که قبل از هشدار بدن انسان در مورد دریازدگی، سیستم جگوار لندرور آن را تشخیص می‌دهد.

بیماری حرکت بیش‌تر در کودکان اتفاق می‌افتد، اما بزرگسالان زیادی نیز از آن در خودرو رنج می‌برند. جگوار لندرور می‌گوید که ۷۰ درصد از مردم در خودرو بیماری حرکت را تجربه می‌کنند. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که چشم سرنشین اطلاعاتی به مغز مخابره می‌کند که با اطلاعات گوش داخلی و حس پوست متفاوت باشد. بیماری حرکت اغلب زمانی رخ می‌دهد که سرنشین خودرو در هنگام حرکت مطالعه کند؛ زیرا در این حالت چشم نمی‌تواند دیگر نیروهای موجود در خودرو را ثبت کند.

جگوار لندرور در ۲۴ هزار کیلومتر داده آزمایشی خودرو، دریافت که سیستم این شرکت می‌تواند تا ۶۰ درصد بیماری حرکت را کاهش دهد. در هنگام حرکت خودرو، سیستم ضد بیماری حرکت جگوار لندرور به کمک حسگرهای بیومتریک وضعیت سلامت مسافر را تحت نظر می‌گیرد؛ هنگامی که سرنشین بخواهد شروع به تهوع کند، خودرو به‌صورت خودکار حرکت و تنظیمات داخل کابین را تظبیق می‌دهد تا جلوی حالت تهوع را بگیرد. این آزمایش‌ها همچنین اثر سیستم روی مسافر در هنگام انجام برخی کارها مانند چک کردن ایمیل را نیز تحت پوشش قرار دادند.

Jaguar Land Rover motion sickness nausea / جگوار لندرور بیماری حرکت دریازدگی حالت تهوع

جگوار لندرور در مورد اهمیت ادامه یافتن تحقیقات در مورد کاهش عوارض بیماری حرکت تاکید کرد، به ویژه هنگامی که دنیا در حال حرکت به سمت استفاده از خودروی خودران است. در خودروی خودران که افراد نیازی به رانندگی نخواهند داشت و به کارهایی مانند مطالعه و بازی با گوشی تلفن همراه یا چک کردن ایمیل روی می‌آورند، خودروسازان باید از نگرانی مسافران در مورد دریازدگی در خودرو اطمینان حاصل کنند.

 استیو ایلی، مدیر ارشد جگوار لندرور می‌گوید:

این سیستم پیشرفته بر مبنای علم روز می‌تواند بدون در نظر گرفتن حساسیت سرنشین، سفری لذت‌بخش را رقم بزند. من به عنوان والدین یکی از کودکانی که با عوارض بیماری حرکت‌زدگی در خودرو مواجه است، از مزایای این تحقیق هنگام سفرهای طولانی و افزایش راحتی خانواده‌ها استقبال می‌کنم.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده