فورد موستانگ RTR رکورد رانندگی دریفت در نوربرگ رینگ را شکست

فورد موستانگ RTR رکورد رانندگی دریفت در نوربرگ رینگ را شکست

وان گیتین جونیور، راننده مسابقات فرمول دریفت توانست تمام طول پیست نوربرگ‌رینگ را با فورد موستانگ RTR به صورت دریفت رانندگی کند.

پیست نوربرگ‌رینگ (Nürburgring) آلمان، خانه‌ی سرعت است؛ اما موضوع باعث نمی‌شود تا فورد و وان گیتین جونیور جهنم سبز را به بهشت شخصی دریفت تبدیل نکنند. 

این رویداد ربطی به ثبت بهترین زمان یا بهترین سرعت دور پیست ندارد؛ در حقیقت وان گیتین جونیور اولین راننده‌ای است که توانست تمام طول ۲۰.۷ کیلومتری پیست نوربرگ‌رینگ را به صورت رانندگی دریفت طی کند. خودروی انتخابی او برای این کارزار، فورد موستانگ RTR دریفت بود که از پیشرانه ۵.۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ با قدرت ۹۰۰ اسب بخار بهره می‌برد.

Ford Mustang RTR Drift Nurburgring / فورد موستانگ RTR دریفت نوربرگ‌رینگ

فورد اطلاعات زیادی در مورد این رویداد منتشر نکرده است؛ اما به‌نظر می‌رسد تبدیل شدن به اولین کسی که تمام طول نوربرگ‌رینگ را به‌صورت دریفت رانندگی کند، کار چندان آسانی نیست. نکته جالب اینکه وان گیتین جونیور سه مجموعه لاستیک را کاملا در پیست از بین برد تا به هدف خود دست یابد؛ این نشان می‌دهد که تلاش راننده حرفه‌ای اتومبیل‌رانی با سختی فراوانی همراه بوده است. فورد یادآور می‌شود که رانندگی دریفت در پیست نوربرگ‌رینگ ممنوع است و در گذشته رانندگانی وجود داشتند که بخش‌هایی از پیست را به این سبک طی کردند.

Ford Mustang RTR Drift Nurburgring / فورد موستانگ RTR دریفت نوربرگ‌رینگ

فورد مدت زمان یک دور رانندگی دریفت این خودرو را نشان نمی‌دهد، اما تاکید می‌کند که فورد موستانگ RTR به سرعتی بیش از ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت نیز دست یافت. وان گیتین جونیور همچنین توانست به کمک قابلیت‌های فورد موستانگ RTR، با دنده ۶ از ورودی‌های پیست وارد پیچ‌های تند شود.

Ford Mustang RTR Drift Nurburgring / فورد موستانگ RTR دریفت نوربرگ‌رینگ

وان گیتین جونیور در مورد این تلاش دشوار گفت:

رانندگی دریفت در پیست نوربرگ‌رینگ، منعکس‌کننده‌ی آخرین چالش من است. این کاری است که بسیاری می‌پرسند آیا امکان آن وجود دارد؟ برخی تردید داشتند که آیا هیچ خودرو و راننده‌ای می‌تواند این کار را انجام دهد یا خیر. اما چیزی در درون من می‌گفت که این کار شدنی است و باید آن را انجام دهم. رانندگی دریفت در جهنم سبز، آن‌طور که من فکر می‌کردم نبود. هنگامی که با سرعت بسیار بالا به دنبال پیچیدن در پیچ‌های پیست هستید، همه چیز تغییر می‌کند. هنگامی که ما برای اولین تعویض تایر توقف کردیم، من از دیدن اوضاع شگفت‌زده شدم و نفسم در سینه حبس شد. از زمانی که به‌عنوان راننده تازه‌کار در مسابقات فرمول دریفت شرکت می‌کردم، این اولین باری بود که با چنین صحنه‌ای روبرو می‌شدم. 

Ford Mustang RTR Drift Nurburgring / فورد موستانگ RTR دریفت نوربرگ‌رینگ

ایده رانندگی دریفت در نوربرگ‌رینگ اولین بار در سال ۲۰۱۳ به ذهن این راننده رسید؛ هنگامی که او از پیست مشهور آلمان بازدید کرد. البته وان گیتین جونیور پاییز سال گذشته برای اولین بار به این کار مبادرت ورزید، اما به دلیل شرایط بد آب‌وهوایی ناکام ماند. 

دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده