مشخصات فنی و قیمت هیوندای النترا ۲۰۱۹ اعلام شد

مشخصات فنی و قیمت هیوندای النترا ۲۰۱۹ اعلام شد

هیوندای ماه گذشته نسخه فیس‌لیفت سدان اسپرت النترا را معرفی کرد. روز گذشته، قیمت تیپ‌های مختلف النترا ۲۰۱۹ توسط خودروساز کره جنوبی اعلام شد.

هیوندای طراحی سدان اسپرت النترا (Elantra) را با تمرکز بر ظاهر زاویه‌دار به‌روز کرده است. قیمت هیوندای النترا ۲۰۱۹ تیپ SE در سطح پایه با جعبه دنده ۶ سرعته از ۱۷،۱۰۰ دلار شروع می‌شود، که فقط ۱۵۰ دلار بیش‌تر از مدل ۲۰۱۸ خواهد بود.

قیمت مدل SEL هیوندای النترا با تیراژ تولید بالا که همراه با مجموعه فناوری ایمنی هیوندای اسمارت‌سنس (Hyundai SmartSense) ارائه خواهد شد، زیر ۲۰،۰۰۰ دلار خواهد بود و با ۱۹،۴۰۰ دلار برای مشتریان عرضه می‌شود. این قیمت در حال حاضر با افزایش ۵۵۰ دلاری نسبت به نسل گذشته هیوندای النترا همراه شده است.

Hyundai Elantra

هیوندای النترا ۲۰۱۹ در حقیقت فیس‌لیفت مدل معرفی شده در سال ۲۰۱۶ است، که با طراحی اسپرت و تهاجمی شامل تغییر در چند پنل بدنه و قطعاتی از جمله کاپوت، گلگیرهای جلو، جلوپنجره مشبک، چراغ و سپر جلو می‌شود. در حالی که سدان اسپرت هیوندای با تغییرات برجسته در فضای داخلی و خارجی و فناوری‌های بیش‌تر همراه شده است، اما سیستم محرکه و پیشرانه آن بدون تغییر باقی می‌ماند.

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

با اضافه کردن جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته به مدل SE، قیمت هیوندای النترا ۲۰۱۹ با افزایش ۱،۰۰۰ دلاری به ۱۸،۱۰۰ دلار می‌رسد. این در حالی است که قیمت تیپ ولیو (Value) هیوندای النترا با جعبه دنده اتوماتیک از ۲۰،۴۰۰ آغاز می‌شود و تیپ اکو (Eco) مجهز به پیشرانه ۱.۴ لیتری با توربوشارژر و جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته دوکلاچه با قیمت ۲۰،۹۵۰ دلار شروع خواهد شد. تیپ لیمیتد (Limited) هیوندای النترا با افزایش قیمت ۵۰۰ دلاری همراه شده است و از ۲۲،۱۰۰ دلار برای مدل ۲۰۱۸ تا ۲۲،۶۰۰ دلار برای مدل ۲۰۱۹ می‌رسد. گران‌قیمت‌ترین مدل هیوندای النترا ۲۰۱۹، تیپ اسپرت (sport) خواهد بود که با جعبه دنده ۶ سرعته دستی یا هفت سرعته دوکلاچه و قیمت‌های ۲۲۴۰۰ دلار و ۲۳۵۰۰ دلار (به ترتیب) عرضه می‌شود.

2019 Hyundai Elantra / سدان هیوندای النترا 2019

اگرچه هیوندای النترا ۲۰۱۹ با تغییرات زیادی در داخل و بیرون همراه شده است، اما پیشرانه‌ آن بدون تغییر باقی می‌ماند. تیپ‌های SE، SEL و لیمیتد از پیشرانه ۲.۰ لیتری با ۱۴۷ اسب بخار بهره می‌برند، در حالی که تیپ اکو از پیشرانه ۱.۴ لیتری مجهز به توربوشارژر با ۱۲۸ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. مشتریانی که دوست دارند تیپ اسپرت هیوندای النترا ۲۰۱۹ را خریداری کنند، باید فعلا منتظر بمانند تا در ماه‌های آینده وارد بازار شود. هیوندای در ماه‌های آینده مشخصات بیش‌تری از تیپ اسپرت ارائه خواهد کرد، هرچند که تغییر خاصی در پیشرانه اتفاق نخواهد افتاد. با این حال، تیپ اسپرت با تغییراتی مشابه سایر مدل‌ها عرضه خواهد شد و گفته می‌شود که با پیشرانه ۱.۶ لیتری چهار سیلندر مجهز به توربوشارژر عرضه خواهد شد که ۲۰۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

Hyundai Elantra

یکی از بهترین مدل‌های هیوندای النترا ۲۰۱۹، تیپ SEL است که به خوبی از پکیج هیوندای اسمارت‌سنس بهره می‌برد. این مجموعه فناوری ایمنی شامل امکاناتی مانند سیستم پیش‌گیری از برخورد با جلو، جلوگیری از خروج خط و هشدار توجه راننده می‌شود. مشتریانی که تیپ لیمیتد هیوندای النترا را انتخاب می‌کنند، از قابلیت‌هایی مانند پیشگیری از برخورد با جلو مجهز به سیستم تشخیص عابر پیاده و دستیار خروج ایمن (Safe Exit Assist) بهره خواهند برد. سایر ویژگی‌های ایمنی نسخه فیس‌لیفت هیوندای النترا شامل سیستم پایش نقطه کور دید راننده، هشدار برخورد عقب در ترافیک و دستیار تغییر خط حرکت می‌شود.

النترا، یک سدان کامپکت و اسپرت است که قابلیت‌ها و امکانات متنوعی برای خریداران ارائه می‌دهد. تیپ پایه SE همراه با دوربین عقب، صفحه نمایش لمسی ۵ اینچ، اتصال بلوتوث و کنترل‌های صوتی  نصب‌شده در فرمان، قیمتی حدود ۱۷،۱۰۰ دلار دارد. با توجه به چنین قیمتی، به نظر می‌رسد که هیوندای النترا ۲۰۱۹ یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای خریداران اروپایی و آمریکایی باشد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده