مرسدس بنز G500 جان اولسون، حراج می‌شود

مرسدس بنز G500 جان اولسون، حراج می‌شود

جان اولسون تصمیم گرفته است تا مرسدس بنز G500 کروک خود را، با قیمتی نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار، حراج کند.

جان اولسون یکی از افراد مشهور در یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی است که به عنوان قهرمان اسکی نمایشی هم، شهرت جهانی دارد. اولسون چند ماه پیش یک دستگاه مرسدس بنز سفارشی G500 خریداری کرده بود. با اینکه جان اولسون این خودرو را به تازگی خریداری کرده است اما قصد فروش جی کلاس خاص خود را دارد و به تازگی شاسی بلند سفارشی را در لیست فروش حراجی Cohen & Cunlid قرار داده شده است. این حراجی در شهر ماربلا در کشور اسپانیا قرار دارد و نزدیک به جایی است که جان اولسون زندگی می‌کند.

خودروی مذکور به هیچ وجه قیمت پایینی ندارد. مدل استاندارد مرسدس بنز G500 در بازار ایالات متحده  ۲۵۷ هزار دلار قیمت دارد و مدل سفارشی کروک به قیمت ۷۹۷ هزار دلار برای فروش گذاشته شده است.

Jon Olsson’s Convertible Mercedes G500 4×4²

همچنین فعلا مشخص نیست که جان اولسون چقدر پول برای رو باز کردن این خودرو پرداخت کرده است اما هرچه باشد پروسه هزینه‌ی زیادی روی دست وی گذاشته است. شاید در ابتدا فکر کنید که هدف جان اولسون از سفارش چنین خودرویی داشتن یک شاسی بلند رو باز بوده اما خرید این خودرو از سوی او دلیل دیگری دارد. جان اولسون نسخه‌ی کروک مرسدس G500 را به این دلیل سفارش داد که می‌خواست این خودرو ارتفاع کافی برای جا شدن در گاراژهای موناکو را داشته باشد. چون گاراژها در کشور موناکو ارتفاع پایینی دارند و به همین دلیل مرسدس بنز G500 به راحتی در این گاراژها جا نمی‌شود. به همین خاطر اولسون تصمیم گرفت تا مدلی از جی کلاس را سفارش دهد که ارتفاع ستون A، B و C آن و همچنین شیشه‌ی جلویی پایین‌تر از مدل عادی آن باشد. البته این کار معایبی را نیز به همراه داشت چون دیگر روزهای بارانی و برفی نمی‌توانید از این مرسدس G کلاس استفاده کنید.

Jon Olsson’s Convertible Mercedes G500 4×4²

علاوه بر تغییرات اعمال شده روی سقف، جان اولسون بهینه‌سازی فنی نیز روی خودروی انجام داده است که سبب شده قدرت پیشرانه‌ی V8 توئین توربوی G500 به ۷۸۰ اسب بخار افزایش پیدا کند. در بخش تغییرات ظاهری نیز وی یک پوشش استتاری نظامی روی بدنه‌ی خودرو نصب کرده و سیستم اگزوز اسپرت ساخت آکراپوویچ روی این مدل اضافه کرده است. رینگ‌های مورد استفاده در مرسدس G500 جان اولسون نیز متعلق به مدل G63 هستند.  روی سپر جلو یک وینچ با قدرت بالا نصب شده است.

 این اولین باری نیست که جان اولسون تصمیم می‌گیرد نسخه‌ای از خودروهای خاص خود را به فروش برساند. چند ماه پیش هم، یک دستگاه آئودی RS6 سفارشی خود را برای فروش گذاشت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده