آلینو آرکانوم، ابرخودروی بلغارستان با ۵۲۲۱ اسب بخار قدرت معرفی شد

آلینو آرکانوم، ابرخودروی بلغارستان با ۵۲۲۱ اسب بخار قدرت معرفی شد

آلینو آرکانوم، ابرخودروی تمام برقی یک شرکت بلغارستانی است که ۲۴ موتور برقی، ۵۲۲۱ اسب بخار قدرت و ۸۸۸۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. 

مدتی است که خبری از برندهای خودروساز مشهور جهان یا شرکت‌های کاملاً ناآشنا و ارائه‌ی یک ابرخودرو یا سوپراسپرت منحصربه‌فرد نیست، اما به‌نظر می‌رسد که یکی از عجیب‌ترین ابرخودروهای آینده در یکی از کشورهای بالکان تولید خواهد شد. شرکت بلغارستانی آلینو (Alieno) که در سال ۲۰۱۵ بنیان‌گذاری شد، برای اولین محصول خود یک ابرخودروی باورنکردنی انتخاب کرده است. مقامات این شرکت تازه تأسیس که نام برند خود را از واژه‌ی ایتالیایی Alieno به‌معنی بیگانه (Alien) الهام گرفته‌اند، باهدف تولید یک ابرخودروی تمام برقی با قدرت بیش از ۵۰۰۰ اسب بخار مسیری جاه‌طلبانه مانند شرکت اماراتی دویل (Devel) در پیش گرفته‌اند که پایان آن مشخص نیست.

Alieno Arcanum


بر اساس گفته‌های مقامات این شرکت بلغاری، ابرخودروی تمام برقی موسوم به آرکانوم (Arcanum) در چهار مدل مختلف با قوای فنی متفاوت ساخته خواهد شد. آرکانوم در مدل پایه (RP2) با قدرت ۲۶۱۰ اسب بخار و گشتاور ۴۴۴۰ نیوتن‌متر همراه است؛ مدل‌ بعدی (RP3) با ۳۴۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۹۲۰ نیوتن‌متر گشتاور و مدل سوم (RP4) با ۴۳۵۱ اسب بخار قدرت و ۷۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید خواهد شد. بر اساس ادعای مدیران ارشد این شرکت، آلینو آرکانوم در مدل (RP5) پرچمدار با ۵۲۲۱ اسب بخار قدرت و ۸۸۸۰ نیوتن‌متر گشتاور همراه است. کد RP در مدل‌های مختلف، به‌معنی قدرت خالص (Raw Power) است. همانطور که اشاره شد، آرکانوم از قوای فنی برقی استفاده می‌کند. در قدرتمندترین مدل، در هر چرخ آرکانوم ۶ موتور برقی مستقل کار گذاشته شده است تا با مجموع ۲۴ موتور برقی، این ابرخودروی «فضایی» به نهایت سرعت ۴۸۸ کیلومتر بر ساعت برسد. پک باتری لیتیوم پلیمر (LiPo) در کنار چند ابرخازن در مدل‌های مختلف آرکانوم با ظرفیت ۶۰ تا ۱۸۰ کیلووات ساعت وجود دارد؛ در بزرگ‌ترین پک باتری، این ابرخودروی منحصربه‌فرد با یک‌بار شارژ تا ۱۰۲۰ کیلومتر مسافت را طی می‌کند.

Alieno Arcanum

آلینو آرکانوم در ۳ تیپ متفاوت خیابانی (STR)، پیست (TRC) و مسابقه‌ای (RCE) تولید خواهد شد. تیم مهندسی آلینو حتی آماده‌ی ساخت مدلی ویژه برای شرکت در کلاس خودروهای LMP1 مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز نیز هستند؛ البته در صورتی که ورود خودروهای تمام برقی به این مسابقات مجاز اعلام شود. هنوز هیچ اطلاعاتی از عملکرد فنی آلینو آرکانوم در تست‌های سرعت و درگ منتشر نشده است. یکی از عجیب‌ترین ویژگی‌هایی آرکانوم، سیستم تعلیق «روباتیک» آن است که در کنار طرح دو جناغی، آنتی‌ رول‌بارهای قابل تنظیم و مسابقه‌ای و کمک‌فنرهای با قابلیت تنظیم برقی در هر چرخ به‌صورت مستقل قرار دارد. سیستم ترمز آرکانوم ترکیبی از سیستم ترمز هیدرولیک، بازیابی انرژی و «روباتیک» بادی است. مهندسان آلینو توضیح بیشتری در مورد سیستم‌های روباتیک این هایپرکار عجیب نداده‌اند.

Alieno Arcanum


ایوان کایروف، مدیر ارشد فروش شرکت آلینو در جریان معرفی آرکانوم گفت:

اولین محصول تولیدی ما الیتو آرکانوم، بدون شک قدرتمندترین هایپرکار دنیا است. علاوه بر این، آرکانوم از فناوری قوای فنی برقی و روباتیک استفاده می‌کند که در برابر خودروی بنزینی با پیشرانه احتراقی در هر شرایطی سریع‌تر است. هر فردی که این خودرو را خریداری کند، توانایی کنترل نهایت شتاب آن را خواهد داشت. آرکانوم در تمام شرایط یکی از ایمن‌ترین خودروهای موجود است.

آلینو آرکانوم فقط به‌صورت پیش‌‌فروش تولید می‌شود؛ در حال حاضر ثبت سفارش این ابرخودروی برقی بلغاری در مدل پایه RP2 با قیمت ۷۵۰ هزار یورو (حدود ۸۷۸ هزار دلار) تا مدل پرچمدار RP5 با قیمت یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو (حدود یک میلیون و ۷۵۵ هزار دلار) انجام می‌شود. مقامات آلینو اعلام کرده‌اند که زمان تحویل هر خودرو، باتوجه به مدل درخواستی و آپشن‌های انتخاب شده توسط مشتری، از ۱۸ تا ۳۰ ماه متغیر است. در مورد طراحی آرکانوم صحبتی نشده است اما الگوبرداری آن‌ها از محصولات لامبورگینی  مانند اونتادور و هوراکان  مشهود است. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده